De Jong leidt PSV naar zesde zege op rij en is Huntelaar voorbij
EINDHOVEN (ANP) - PSV is in de Eredivisie vooralsnog niet te stoppen. De Eindhovenaren versloegen woensdag in eigen stadion Go Ahead Eagles met 3-0 en zijn na zes duels nog zonder puntenverlies. Luuk de Jong scoorde twee keer en passeerde op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie Klaas-Jan Huntelaar.
Met een doelsaldo van 20-1 evenaarde PSV de prestatie uit de seizoenen 2002/2003 en 2007/2008. Ook toen had de club na zes wedstrijden pas één doelpunt tegen. PSV behaalde in beide seizoenen de landstitel.
Trainer Peter Bosz koos tegen Go Ahead voor een voorhoede met Hirving Lozano, De Jong en Noa Lang, net als zaterdag bij Almere City (0-4). Dat betekent dat Johan Bakayoko voorlopig met een rol als reserve genoegen moet nemen. Met de terugkeer van de Mexicaan Lozano, aan het einde van de transferperiode, was het al duidelijk dat Bosz een van zijn vier voorhoedespelers teleur moest stellen.
Eerste helft
PSV maakte voor rust niet zoveel indruk. De Jong kreeg op aangeven van Lozano in de 10e minuut de eerste kans. Doelman Jeffrey de Lange redde. Halverwege de eerste helft was het alsnog raak. Rechtsback Jordan Teze, die de niet wedstrijdfitte Sergiño Dest verving, legde de bal op het hoofd van De Jong: 1-0. Bas Kuipers testte direct daarna PSV-doelman Walter Benítez voor het eerst.
Na rust was het verzet van Go Ahead minder groot. Guus Til, wederom basisspeler, kon de bal in de 49e minuut van dichtbij in het doel werken. Opnieuw kwam de assist op naam van een vleugelverdediger, Patrick van Aanholt dit keer. Teze gaf in de 53e minuut vervolgens weer de assist op De Jong, die wederom met zijn hoofd scoorde: 3-0.
155 doelpunten
De Jong heeft nu 155 keer gescoord in de Eredivisie en neemt op de ranglijst van topscorers aller tijden de twaalfde plek in, net voor Huntelaar (154). Oud-PSV'er Willy van der Kuijlen is met 311 treffers de nummer 1 op de lijst.
PSV speelt voor de komende interlandperiode nog twee competitieduels, zaterdag tegen FC Volendam (thuis) en zondag 8 oktober tegen Sparta Rotterdam (uit). Tussendoor volgt de tweede groepswedstrijd in de Champions League, in Eindhoven tegen Sevilla. PSV verloor vorige week in Londen met 4-0 bij Arsenal. Dat is voor PSV vooralsnog de enige nederlaag dit seizoen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
30 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
5 uur geleden