De Jong leidt PSV naar zesde zege op rij en is Huntelaar voorbij
EINDHOVEN (ANP) - PSV is in de Eredivisie vooralsnog niet te stoppen. De Eindhovenaren versloegen woensdag in eigen stadion Go Ahead Eagles met 3-0 en zijn na zes duels nog zonder puntenverlies. Luuk de Jong scoorde twee keer en passeerde op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie Klaas-Jan Huntelaar.
Met een doelsaldo van 20-1 evenaarde PSV de prestatie uit de seizoenen 2002/2003 en 2007/2008. Ook toen had de club na zes wedstrijden pas één doelpunt tegen. PSV behaalde in beide seizoenen de landstitel.
Trainer Peter Bosz koos tegen Go Ahead voor een voorhoede met Hirving Lozano, De Jong en Noa Lang, net als zaterdag bij Almere City (0-4). Dat betekent dat Johan Bakayoko voorlopig met een rol als reserve genoegen moet nemen. Met de terugkeer van de Mexicaan Lozano, aan het einde van de transferperiode, was het al duidelijk dat Bosz een van zijn vier voorhoedespelers teleur moest stellen.
Eerste helft
PSV maakte voor rust niet zoveel indruk. De Jong kreeg op aangeven van Lozano in de 10e minuut de eerste kans. Doelman Jeffrey de Lange redde. Halverwege de eerste helft was het alsnog raak. Rechtsback Jordan Teze, die de niet wedstrijdfitte Sergiño Dest verving, legde de bal op het hoofd van De Jong: 1-0. Bas Kuipers testte direct daarna PSV-doelman Walter Benítez voor het eerst.
Na rust was het verzet van Go Ahead minder groot. Guus Til, wederom basisspeler, kon de bal in de 49e minuut van dichtbij in het doel werken. Opnieuw kwam de assist op naam van een vleugelverdediger, Patrick van Aanholt dit keer. Teze gaf in de 53e minuut vervolgens weer de assist op De Jong, die wederom met zijn hoofd scoorde: 3-0.
155 doelpunten
De Jong heeft nu 155 keer gescoord in de Eredivisie en neemt op de ranglijst van topscorers aller tijden de twaalfde plek in, net voor Huntelaar (154). Oud-PSV'er Willy van der Kuijlen is met 311 treffers de nummer 1 op de lijst.
PSV speelt voor de komende interlandperiode nog twee competitieduels, zaterdag tegen FC Volendam (thuis) en zondag 8 oktober tegen Sparta Rotterdam (uit). Tussendoor volgt de tweede groepswedstrijd in de Champions League, in Eindhoven tegen Sevilla. PSV verloor vorige week in Londen met 4-0 bij Arsenal. Dat is voor PSV vooralsnog de enige nederlaag dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
20 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 dagen geleden