De Jong leidt PSV naar zesde zege op rij en is Huntelaar voorbij
EINDHOVEN (ANP) - PSV is in de Eredivisie vooralsnog niet te stoppen. De Eindhovenaren versloegen woensdag in eigen stadion Go Ahead Eagles met 3-0 en zijn na zes duels nog zonder puntenverlies. Luuk de Jong scoorde twee keer en passeerde op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie Klaas-Jan Huntelaar.
Met een doelsaldo van 20-1 evenaarde PSV de prestatie uit de seizoenen 2002/2003 en 2007/2008. Ook toen had de club na zes wedstrijden pas één doelpunt tegen. PSV behaalde in beide seizoenen de landstitel.
Trainer Peter Bosz koos tegen Go Ahead voor een voorhoede met Hirving Lozano, De Jong en Noa Lang, net als zaterdag bij Almere City (0-4). Dat betekent dat Johan Bakayoko voorlopig met een rol als reserve genoegen moet nemen. Met de terugkeer van de Mexicaan Lozano, aan het einde van de transferperiode, was het al duidelijk dat Bosz een van zijn vier voorhoedespelers teleur moest stellen.
Eerste helft
PSV maakte voor rust niet zoveel indruk. De Jong kreeg op aangeven van Lozano in de 10e minuut de eerste kans. Doelman Jeffrey de Lange redde. Halverwege de eerste helft was het alsnog raak. Rechtsback Jordan Teze, die de niet wedstrijdfitte Sergiño Dest verving, legde de bal op het hoofd van De Jong: 1-0. Bas Kuipers testte direct daarna PSV-doelman Walter Benítez voor het eerst.
Na rust was het verzet van Go Ahead minder groot. Guus Til, wederom basisspeler, kon de bal in de 49e minuut van dichtbij in het doel werken. Opnieuw kwam de assist op naam van een vleugelverdediger, Patrick van Aanholt dit keer. Teze gaf in de 53e minuut vervolgens weer de assist op De Jong, die wederom met zijn hoofd scoorde: 3-0.
155 doelpunten
De Jong heeft nu 155 keer gescoord in de Eredivisie en neemt op de ranglijst van topscorers aller tijden de twaalfde plek in, net voor Huntelaar (154). Oud-PSV'er Willy van der Kuijlen is met 311 treffers de nummer 1 op de lijst.
PSV speelt voor de komende interlandperiode nog twee competitieduels, zaterdag tegen FC Volendam (thuis) en zondag 8 oktober tegen Sparta Rotterdam (uit). Tussendoor volgt de tweede groepswedstrijd in de Champions League, in Eindhoven tegen Sevilla. PSV verloor vorige week in Londen met 4-0 bij Arsenal. Dat is voor PSV vooralsnog de enige nederlaag dit seizoen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
1 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
1 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
5 uur geleden