De Jong leidt met hattrick ruime zege Ajax in
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de kwartfinale van de nationale bekerstrijd bereikt. De titelverdediger in het toernooi had woensdag als verwacht weinig problemen met Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie. In de Johan Cruijff ArenA werd het 7-0 voor de formatie van coach Erik ten Hag.
Siem de Jong, die in de competitie weinig speelt, legde in de eerste helft de basis voor de ruime zege. De middenvelder was goed voor een onvervalste hattrick. Na de hervatting scoorden Lassina Traoré (2), Dusan Tadic én de 16-jarige Naci Ünüvar, die zijn debuut opfleurde met een benutte strafschop.
Na achttien minuten kwam Ajax op voorsprong. Carel Eiting leidde de treffer in met een mooie pass op de vrijgelopen Razvan Marin, die op de lat schoot. De Jong scoorde in de rebound. Kort voor rust maakte De Jong er nog twee. Eerst kopte de routinier de bal achter doelman Jordy Deckers na een voorzet van Tadic, vervolgens tikte hij binnen op aangeven van Sergino Dest.
Vitesse
Na rust was het de beurt aan Lassina Traoré om meerdere keren raak te schieten. Eerst deed hij dat na een assist van Ryan Babel, vervolgens na een pass van Eiting. Tadic zorgde voor de zesde. Als vervanger van De Jong maakte Ünüvar zijn debuut bij Ajax. Hij scoorde van elf meter nadat er een overtreding tegen hem was begaan.
Van de 'reguliere' vaste krachten van Ajax speelden Nicolás Tagliafico, Tadic, Lisandro Martinez, Dest en de onlangs aangetrokken Ryan Babel van het begin. In het doel debuteerde de Portugees Bruno Varela. Onder meer Donny van de Beek en Joël Veltman zaten op de bank.
Ajax speelt in de kwartfinale tegen Vitesse, dat eerder op de dag Heracles Almelo uitschakelde.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
42 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
16 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geleden