Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong leidt met hattrick ruime zege Ajax in

De Jong leidt met hattrick ruime zege Ajax in

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de kwartfinale van de nationale bekerstrijd bereikt. De titelverdediger in het toernooi had woensdag als verwacht weinig problemen met Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie. In de Johan Cruijff ArenA werd het 7-0 voor de formatie van coach Erik ten Hag.

Siem de Jong, die in de competitie weinig speelt, legde in de eerste helft de basis voor de ruime zege. De middenvelder was goed voor een onvervalste hattrick. Na de hervatting scoorden Lassina Traoré (2), Dusan Tadic én de 16-jarige Naci Ünüvar, die zijn debuut opfleurde met een benutte strafschop.

Na achttien minuten kwam Ajax op voorsprong. Carel Eiting leidde de treffer in met een mooie pass op de vrijgelopen Razvan Marin, die op de lat schoot. De Jong scoorde in de rebound. Kort voor rust maakte De Jong er nog twee. Eerst kopte de routinier de bal achter doelman Jordy Deckers na een voorzet van Tadic, vervolgens tikte hij binnen op aangeven van Sergino Dest.

Vitesse

Na rust was het de beurt aan Lassina Traoré om meerdere keren raak te schieten. Eerst deed hij dat na een assist van Ryan Babel, vervolgens na een pass van Eiting. Tadic zorgde voor de zesde. Als vervanger van De Jong maakte Ünüvar zijn debuut bij Ajax. Hij scoorde van elf meter nadat er een overtreding tegen hem was begaan.

Van de 'reguliere' vaste krachten van Ajax speelden Nicolás Tagliafico, Tadic, Lisandro Martinez, Dest en de onlangs aangetrokken Ryan Babel van het begin. In het doel debuteerde de Portugees Bruno Varela. Onder meer Donny van de Beek en Joël Veltman zaten op de bank.

Ajax speelt in de kwartfinale tegen Vitesse, dat eerder op de dag Heracles Almelo uitschakelde.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

7 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

9 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

10 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

12 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

12 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

12 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

13 uur geleden