Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

IBIZA-STAD (ANP) - FC Barcelona is op het vakantie-eiland Ibiza ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. De landskampioen, met Frenkie de Jong in de gelederen maar zonder onder anderen sterspeler Lionel Messi, keek tegen de plaatselijke voetbaltrots lange tijd aan tegen een pijnlijke achterstand (1-0). In de slotfase moest het fysiek sterke UD Ibiza, dat uitkomt op het derde profniveau, zich alsnog gewonnen geven: 1-2.

Antoine Griezmann voorkwam een afgang voor de gemakzuchtige bezoekers. Hij bracht zowel de gelijkmaker in de 72e minuut, op aangeven van De Jong, als de winnende treffer in de extra tijd op zijn naam.

Barcelona, dat zeker niet in de sterkste formatie speelde, liet voor amper 7000 toeschouwers op het kleine veldje weinig zien in aanvallend opzicht. De gedreven thuisclub daarentegen was meer dan eens gevaarlijk. Al in de negende minuut kwam UD Ibiza op voorsprong dankzij een bekeken schot van Javier Perez Mateo in de verre hoek. Tien minuten later leken de eilandbewoners zelfs op 2-0 te komen, maar de arbitrage keurde de treffer af.

Laag tempo

Barça wankelde in de 39e minuut opnieuw. Rai Nascimento schoot op de paal, waarna doelman Neto de tweede treffer van UD Ibiza in de rebound ternauwernood kon voorkomen.

Na de pauze bleef een stormloop van Barça uit. De Spaanse grootmacht speelde in een veel te laag tempo, zonder veel creativiteit en raffinement. In de 72e minuut brak Griezmann de ban voor zijn ploeg (1-1), met dank aan een splijtende pass van De Jong. De Franse spits voorkwam diep in de extra tijd vanuit een moeilijke hoek ook nog eens een verlenging: 1-2.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

7 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

8 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

8 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

13 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

13 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

14 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

14 uur geleden