De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza
IBIZA-STAD (ANP) - FC Barcelona is op het vakantie-eiland Ibiza ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. De landskampioen, met Frenkie de Jong in de gelederen maar zonder onder anderen sterspeler Lionel Messi, keek tegen de plaatselijke voetbaltrots lange tijd aan tegen een pijnlijke achterstand (1-0). In de slotfase moest het fysiek sterke UD Ibiza, dat uitkomt op het derde profniveau, zich alsnog gewonnen geven: 1-2.
Antoine Griezmann voorkwam een afgang voor de gemakzuchtige bezoekers. Hij bracht zowel de gelijkmaker in de 72e minuut, op aangeven van De Jong, als de winnende treffer in de extra tijd op zijn naam.
Barcelona, dat zeker niet in de sterkste formatie speelde, liet voor amper 7000 toeschouwers op het kleine veldje weinig zien in aanvallend opzicht. De gedreven thuisclub daarentegen was meer dan eens gevaarlijk. Al in de negende minuut kwam UD Ibiza op voorsprong dankzij een bekeken schot van Javier Perez Mateo in de verre hoek. Tien minuten later leken de eilandbewoners zelfs op 2-0 te komen, maar de arbitrage keurde de treffer af.
Laag tempo
Barça wankelde in de 39e minuut opnieuw. Rai Nascimento schoot op de paal, waarna doelman Neto de tweede treffer van UD Ibiza in de rebound ternauwernood kon voorkomen.
Na de pauze bleef een stormloop van Barça uit. De Spaanse grootmacht speelde in een veel te laag tempo, zonder veel creativiteit en raffinement. In de 72e minuut brak Griezmann de ban voor zijn ploeg (1-1), met dank aan een splijtende pass van De Jong. De Franse spits voorkwam diep in de extra tijd vanuit een moeilijke hoek ook nog eens een verlenging: 1-2.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
12 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
15 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
16 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
16 uur geleden