Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

IBIZA-STAD (ANP) - FC Barcelona is op het vakantie-eiland Ibiza ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. De landskampioen, met Frenkie de Jong in de gelederen maar zonder onder anderen sterspeler Lionel Messi, keek tegen de plaatselijke voetbaltrots lange tijd aan tegen een pijnlijke achterstand (1-0). In de slotfase moest het fysiek sterke UD Ibiza, dat uitkomt op het derde profniveau, zich alsnog gewonnen geven: 1-2.

Antoine Griezmann voorkwam een afgang voor de gemakzuchtige bezoekers. Hij bracht zowel de gelijkmaker in de 72e minuut, op aangeven van De Jong, als de winnende treffer in de extra tijd op zijn naam.

Barcelona, dat zeker niet in de sterkste formatie speelde, liet voor amper 7000 toeschouwers op het kleine veldje weinig zien in aanvallend opzicht. De gedreven thuisclub daarentegen was meer dan eens gevaarlijk. Al in de negende minuut kwam UD Ibiza op voorsprong dankzij een bekeken schot van Javier Perez Mateo in de verre hoek. Tien minuten later leken de eilandbewoners zelfs op 2-0 te komen, maar de arbitrage keurde de treffer af.

Laag tempo

Barça wankelde in de 39e minuut opnieuw. Rai Nascimento schoot op de paal, waarna doelman Neto de tweede treffer van UD Ibiza in de rebound ternauwernood kon voorkomen.

Na de pauze bleef een stormloop van Barça uit. De Spaanse grootmacht speelde in een veel te laag tempo, zonder veel creativiteit en raffinement. In de 72e minuut brak Griezmann de ban voor zijn ploeg (1-1), met dank aan een splijtende pass van De Jong. De Franse spits voorkwam diep in de extra tijd vanuit een moeilijke hoek ook nog eens een verlenging: 1-2.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

4 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

6 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

7 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

9 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

9 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

9 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

10 uur geleden