Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

IBIZA-STAD (ANP) - FC Barcelona is op het vakantie-eiland Ibiza ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. De landskampioen, met Frenkie de Jong in de gelederen maar zonder onder anderen sterspeler Lionel Messi, keek tegen de plaatselijke voetbaltrots lange tijd aan tegen een pijnlijke achterstand (1-0). In de slotfase moest het fysiek sterke UD Ibiza, dat uitkomt op het derde profniveau, zich alsnog gewonnen geven: 1-2.

Antoine Griezmann voorkwam een afgang voor de gemakzuchtige bezoekers. Hij bracht zowel de gelijkmaker in de 72e minuut, op aangeven van De Jong, als de winnende treffer in de extra tijd op zijn naam.

Barcelona, dat zeker niet in de sterkste formatie speelde, liet voor amper 7000 toeschouwers op het kleine veldje weinig zien in aanvallend opzicht. De gedreven thuisclub daarentegen was meer dan eens gevaarlijk. Al in de negende minuut kwam UD Ibiza op voorsprong dankzij een bekeken schot van Javier Perez Mateo in de verre hoek. Tien minuten later leken de eilandbewoners zelfs op 2-0 te komen, maar de arbitrage keurde de treffer af.

Laag tempo

Barça wankelde in de 39e minuut opnieuw. Rai Nascimento schoot op de paal, waarna doelman Neto de tweede treffer van UD Ibiza in de rebound ternauwernood kon voorkomen.

Na de pauze bleef een stormloop van Barça uit. De Spaanse grootmacht speelde in een veel te laag tempo, zonder veel creativiteit en raffinement. In de 72e minuut brak Griezmann de ban voor zijn ploeg (1-1), met dank aan een splijtende pass van De Jong. De Franse spits voorkwam diep in de extra tijd vanuit een moeilijke hoek ook nog eens een verlenging: 1-2.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

4 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

8 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

8 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

11 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

11 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

12 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

14 uur geleden