Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

De Jong komt met Barcelona goed weg op Ibiza

IBIZA-STAD (ANP) - FC Barcelona is op het vakantie-eiland Ibiza ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. De landskampioen, met Frenkie de Jong in de gelederen maar zonder onder anderen sterspeler Lionel Messi, keek tegen de plaatselijke voetbaltrots lange tijd aan tegen een pijnlijke achterstand (1-0). In de slotfase moest het fysiek sterke UD Ibiza, dat uitkomt op het derde profniveau, zich alsnog gewonnen geven: 1-2.

Antoine Griezmann voorkwam een afgang voor de gemakzuchtige bezoekers. Hij bracht zowel de gelijkmaker in de 72e minuut, op aangeven van De Jong, als de winnende treffer in de extra tijd op zijn naam.

Barcelona, dat zeker niet in de sterkste formatie speelde, liet voor amper 7000 toeschouwers op het kleine veldje weinig zien in aanvallend opzicht. De gedreven thuisclub daarentegen was meer dan eens gevaarlijk. Al in de negende minuut kwam UD Ibiza op voorsprong dankzij een bekeken schot van Javier Perez Mateo in de verre hoek. Tien minuten later leken de eilandbewoners zelfs op 2-0 te komen, maar de arbitrage keurde de treffer af.

Laag tempo

Barça wankelde in de 39e minuut opnieuw. Rai Nascimento schoot op de paal, waarna doelman Neto de tweede treffer van UD Ibiza in de rebound ternauwernood kon voorkomen.

Na de pauze bleef een stormloop van Barça uit. De Spaanse grootmacht speelde in een veel te laag tempo, zonder veel creativiteit en raffinement. In de 72e minuut brak Griezmann de ban voor zijn ploeg (1-1), met dank aan een splijtende pass van De Jong. De Franse spits voorkwam diep in de extra tijd vanuit een moeilijke hoek ook nog eens een verlenging: 1-2.

Meer uit Voetbal

Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

2 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

3 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

3 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

5 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

5 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

5 uur geleden
Telstar en FC Twente spelen gelijk in Velsen-Zuid

VELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.

5 uur geleden