Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong keert na maanden absentie terug bij Oranje

De Jong keert na maanden absentie terug bij Oranje

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong keert na maanden afwezigheid terug in de selectie van Oranje. Bondscoach Ronald Koeman heeft de middenvelder opgenomen in zijn definitieve selectie van 25 spelers voor de komende twee duels in de Nations League, later deze maand.

De 27-jarige De Jong behoorde niet tot de voorselectie van Koeman. De Jong maakte de afgelopen periode echter een goede indruk bij zijn club, waardoor hij alsnog geselecteerd werd. Eind vorige maand won FC Barcelona met 4-0 van rivaal Real Madrid.

Op 10 september van vorig jaar kwam De Jong voor het laatst in actie voor het Nederlands elftal. Oranje won toen met 2-1 van Ierland. De middenvelder van FC Barcelona, die ook het afgelopen EK miste, kampte lang met een enkelblessure.

Memphis Depay

Ook aanvallers Noa Lang en Justin Kluivert behoren tot de definitieve selectie, evenals keeper Nick Olij van Sparta. Teun Koopmeiners maakt zijn rentree na blessureleed. Devyne Rensch maakt ook weer deel uit van Oranje

Koeman laat Memphis Depay, tegenwoordig spelend in Brazilië, nog niet terugkeren in het Nederlands elftal. Ook Nathan Aké, die dinsdag weer bij de selectie van Manchester City zat, ontbreekt. Kenneth Taylor zat wel in de voorlopige selectie, maar is afgevallen. Jerdy Schouten, Joey Veerman, Micky van de Ven, Xavi Simons en Lutsharel Geertruida zijn geblesseerd.

Tweede

Oranje sluit de groepsfase van de Nations League op zaterdag 16 november af met een thuiswedstrijd tegen Hongarije en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Het Nederlands elftal staat tweede in de groep, achter Duitsland. Oranje heeft 5 punten, net als Hongarije. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de volgende ronde van de Nations League.

Koeman geeft maandag een toelichting op de selectie.

De volledige selectie: Brian Brobbey (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Mark Flekken (Brentford), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Cody Gakpo (Liverpool), Ryan Gravenberch (Liverpool), Jorrel Hato (Ajax), Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion), Frenkie de Jong (Barcelona), Justin Kluivert (Bournemouth ),Teun Koopmeiners (Juventus), Noa Lang (PSV), Matthijs de Ligt (Manchester United), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Nick Olij (Sparta Rotterdam), Tijjani Reijnders (AC Milan), Devyne Rensch (Ajax), Jurriën Timber (Arsenal), Quinten Timber (Feyenoord), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion), Stefan de Vrij (Inter), Wout Weghorst (Ajax), Mats Wieffer (Brighton & Hove Albion) en Joshua Zirkzee (Manchester United)

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

5 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

6 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

6 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

7 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

8 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

10 uur geleden