De Jong keert na maanden absentie terug bij Oranje
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong keert na maanden afwezigheid terug in de selectie van Oranje. Bondscoach Ronald Koeman heeft de middenvelder opgenomen in zijn definitieve selectie van 25 spelers voor de komende twee duels in de Nations League, later deze maand.
De 27-jarige De Jong behoorde niet tot de voorselectie van Koeman. De Jong maakte de afgelopen periode echter een goede indruk bij zijn club, waardoor hij alsnog geselecteerd werd. Eind vorige maand won FC Barcelona met 4-0 van rivaal Real Madrid.
Op 10 september van vorig jaar kwam De Jong voor het laatst in actie voor het Nederlands elftal. Oranje won toen met 2-1 van Ierland. De middenvelder van FC Barcelona, die ook het afgelopen EK miste, kampte lang met een enkelblessure.
Memphis Depay
Ook aanvallers Noa Lang en Justin Kluivert behoren tot de definitieve selectie, evenals keeper Nick Olij van Sparta. Teun Koopmeiners maakt zijn rentree na blessureleed. Devyne Rensch maakt ook weer deel uit van Oranje
Koeman laat Memphis Depay, tegenwoordig spelend in Brazilië, nog niet terugkeren in het Nederlands elftal. Ook Nathan Aké, die dinsdag weer bij de selectie van Manchester City zat, ontbreekt. Kenneth Taylor zat wel in de voorlopige selectie, maar is afgevallen. Jerdy Schouten, Joey Veerman, Micky van de Ven, Xavi Simons en Lutsharel Geertruida zijn geblesseerd.
Tweede
Oranje sluit de groepsfase van de Nations League op zaterdag 16 november af met een thuiswedstrijd tegen Hongarije en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Het Nederlands elftal staat tweede in de groep, achter Duitsland. Oranje heeft 5 punten, net als Hongarije. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de volgende ronde van de Nations League.
Koeman geeft maandag een toelichting op de selectie.
De volledige selectie: Brian Brobbey (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Mark Flekken (Brentford), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Cody Gakpo (Liverpool), Ryan Gravenberch (Liverpool), Jorrel Hato (Ajax), Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion), Frenkie de Jong (Barcelona), Justin Kluivert (Bournemouth ),Teun Koopmeiners (Juventus), Noa Lang (PSV), Matthijs de Ligt (Manchester United), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Nick Olij (Sparta Rotterdam), Tijjani Reijnders (AC Milan), Devyne Rensch (Ajax), Jurriën Timber (Arsenal), Quinten Timber (Feyenoord), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion), Stefan de Vrij (Inter), Wout Weghorst (Ajax), Mats Wieffer (Brighton & Hove Albion) en Joshua Zirkzee (Manchester United)
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
3 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
20 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
20 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
34 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is nu al de bestbezochte mondiale eindronde ooit. Het record van 3,6 miljoen toeschouwers uit 1994 is voor het einde van de groepsfase verbroken, meldt de FIFA.
35 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - De Verenigde Staten spelen als winnaar van groep D in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina. Het elftal van Mauricio Pochettino verloor in de nacht van donderdag op vrijdag de derde groepswedstrijd in Inglewood met 3-2 van Turkije. Het duel om een plaats in de achtste finales tussen de VS en de nummer 3 van groep B vindt donderdag plaats in het San Francisco Bay Area Stadium in Santa Clara. Turkije is met 3 punten uitgeschakeld op het WK voetbal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.
2 uur geleden