De Jong keert na maanden absentie terug bij Oranje
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong keert na maanden afwezigheid terug in de selectie van Oranje. Bondscoach Ronald Koeman heeft de middenvelder opgenomen in zijn definitieve selectie van 25 spelers voor de komende twee duels in de Nations League, later deze maand.
De 27-jarige De Jong behoorde niet tot de voorselectie van Koeman. De Jong maakte de afgelopen periode echter een goede indruk bij zijn club, waardoor hij alsnog geselecteerd werd. Eind vorige maand won FC Barcelona met 4-0 van rivaal Real Madrid.
Op 10 september van vorig jaar kwam De Jong voor het laatst in actie voor het Nederlands elftal. Oranje won toen met 2-1 van Ierland. De middenvelder van FC Barcelona, die ook het afgelopen EK miste, kampte lang met een enkelblessure.
Memphis Depay
Ook aanvallers Noa Lang en Justin Kluivert behoren tot de definitieve selectie, evenals keeper Nick Olij van Sparta. Teun Koopmeiners maakt zijn rentree na blessureleed. Devyne Rensch maakt ook weer deel uit van Oranje
Koeman laat Memphis Depay, tegenwoordig spelend in Brazilië, nog niet terugkeren in het Nederlands elftal. Ook Nathan Aké, die dinsdag weer bij de selectie van Manchester City zat, ontbreekt. Kenneth Taylor zat wel in de voorlopige selectie, maar is afgevallen. Jerdy Schouten, Joey Veerman, Micky van de Ven, Xavi Simons en Lutsharel Geertruida zijn geblesseerd.
Tweede
Oranje sluit de groepsfase van de Nations League op zaterdag 16 november af met een thuiswedstrijd tegen Hongarije en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Het Nederlands elftal staat tweede in de groep, achter Duitsland. Oranje heeft 5 punten, net als Hongarije. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de volgende ronde van de Nations League.
Koeman geeft maandag een toelichting op de selectie.
De volledige selectie: Brian Brobbey (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Mark Flekken (Brentford), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Cody Gakpo (Liverpool), Ryan Gravenberch (Liverpool), Jorrel Hato (Ajax), Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion), Frenkie de Jong (Barcelona), Justin Kluivert (Bournemouth ),Teun Koopmeiners (Juventus), Noa Lang (PSV), Matthijs de Ligt (Manchester United), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Nick Olij (Sparta Rotterdam), Tijjani Reijnders (AC Milan), Devyne Rensch (Ajax), Jurriën Timber (Arsenal), Quinten Timber (Feyenoord), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion), Stefan de Vrij (Inter), Wout Weghorst (Ajax), Mats Wieffer (Brighton & Hove Albion) en Joshua Zirkzee (Manchester United)
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
58 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
3 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
16 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
22 uur geleden