De Jong kan zijn geluk niet op na winnende treffer voor PSV
N i e u w bericht, meer informatie na 4e alinea
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong was de gevierde man na de return van het tweeluik tussen PSV en AS Monaco (3-2) in de derde voorronde van de Champions League. Hij kopte zijn ploeg in de verlenging naar een plaats in de play-offs om deelname aan het hoofdtoernooi van de Europese koningsklasse.
"Ik spring voor Luuk, Jij springt voor Luuk. Wij springen allemaal voor Luuk", zongen de dolgelukkige fans van PSV na het laatste fluitsignaal. "Hier ben ik voor teruggekomen", zei De Jong. "Camp Nou van Barcelona is mooi, maar dit is mijn thuis."
AS Monaco was een groot deel van de wedstrijd beter dan PSV. Maar Érick Gutiérrez sleepte in de 89e minuut een verlenging uit het vuur voor de club uit Eindhoven. Cody Gakpo kon nauwelijks meer lopen in de verlenging. Ook Jordan Teze strompelde over het veld, Maar de verdediger leverde wel de assist op de 3-2.
"Ik had zelf ook kramp in mijn hamstrings", zei De Jong, "Maar het is gelukt. We hebben gestreden met het hele team, ook toen bleek dat Monaco beter was. Dan moet je zorgen dat je in de wedstrijd blijft. Als je erin blijft geloven, kan zoiets gebeuren. Iedereen weet wat er gevraagd wordt om de Champions League te bereiken."
Het heeft volgens De Jong nog even tijd nodig voor PSV is waar het wil zijn. "We zitten in een proces. Deze wedstrijd moeten we weer meenemen en dan bekijken hoe we het beter kunnen doen. Soms heb je het in het voetbal even moeilijk en lukt het soms niet. Ik heb dit vaker meegemaakt in grote wedstrijden."
Meer uit Sport
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
6 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geleden