De Jong kan zijn geluk niet op na winnende treffer voor PSV
N i e u w bericht, meer informatie na 4e alinea
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong was de gevierde man na de return van het tweeluik tussen PSV en AS Monaco (3-2) in de derde voorronde van de Champions League. Hij kopte zijn ploeg in de verlenging naar een plaats in de play-offs om deelname aan het hoofdtoernooi van de Europese koningsklasse.
"Ik spring voor Luuk, Jij springt voor Luuk. Wij springen allemaal voor Luuk", zongen de dolgelukkige fans van PSV na het laatste fluitsignaal. "Hier ben ik voor teruggekomen", zei De Jong. "Camp Nou van Barcelona is mooi, maar dit is mijn thuis."
AS Monaco was een groot deel van de wedstrijd beter dan PSV. Maar Érick Gutiérrez sleepte in de 89e minuut een verlenging uit het vuur voor de club uit Eindhoven. Cody Gakpo kon nauwelijks meer lopen in de verlenging. Ook Jordan Teze strompelde over het veld, Maar de verdediger leverde wel de assist op de 3-2.
"Ik had zelf ook kramp in mijn hamstrings", zei De Jong, "Maar het is gelukt. We hebben gestreden met het hele team, ook toen bleek dat Monaco beter was. Dan moet je zorgen dat je in de wedstrijd blijft. Als je erin blijft geloven, kan zoiets gebeuren. Iedereen weet wat er gevraagd wordt om de Champions League te bereiken."
Het heeft volgens De Jong nog even tijd nodig voor PSV is waar het wil zijn. "We zitten in een proces. Deze wedstrijd moeten we weer meenemen en dan bekijken hoe we het beter kunnen doen. Soms heb je het in het voetbal even moeilijk en lukt het soms niet. Ik heb dit vaker meegemaakt in grote wedstrijden."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
36 minuten geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
18 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
23 uur geleden