Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong kan leven met anonieme rol bij Barcelona

De Jong kan leven met anonieme rol bij Barcelona

NAPELS (ANP) - Frenkie de Jong kan leven met het gelijkspel van zijn FC Barcelona in de uitwedstrijd tegen Napoli (1-1). "Het was niet top, maar het is uiteindelijk wel een resultaat", zei hij na het eerste duel in de achtste finales tussen beide ploegen in Napels.

De Jong viel nauwelijks op in Stadio San Paolo. Sergio Busquets was de meest controlerende middenvelder van de kampioen van Spanje. De Jong speelde meer vooruitgeschoven. "Ik kwam weinig aan de bal", zei de oud-middenvelder van Ajax. "Het is een ander soort rol waarin ik moet spelen. Dat maakt verder niet uit, maar het is wel heel anoniem jammer genoeg."

De Jong baalt niet van zijn rol bij Barcelona. "Ik kan de bal wel gaan halen en leuk m'n ding doen, maar dat is niet goed voor het team. Het frustreert me helemaal niet. Ik zit in mijn eerste jaar bij Barcelona en ik speel bijna alles, daar ben ik heel blij mee. Deze avond heb ik misschien niet zoveel kunnen doen, maar dat is in andere wedstrijden weer anders."

Wellicht speelt De Jong over drie weken tijdens de return tegen Napoli op zijn favoriete positie. Sergio Busquets moet dan namelijk een schorsing uitzitten, net als Arturo Vidal. Barcelona bleef niet ongeschonden in Napels. Gerard Piqué liep in de slotfase een enkelblessure op. Het is onzeker of hij zondag tijdens de topper tegen Real Madrid kan uitkomen.

Meer uit Voetbal

Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

1 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

1 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

2 uur geleden
Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

RABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.

5 uur geleden
FC Utrecht-coach Jans stopt na dit seizoen als trainer

UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."

6 uur geleden
Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

18 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

19 uur geleden