De Jong is niet helemaal tevreden over gelijkspel tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Luuk de Jong scoorde voor zevende competitiewedstrijd op rij tegen Ajax (1-1). Toch was de aanvoerder van PSV niet helemaal tevreden na het gelijkspel. Hij kopte halverwege de tweede helft ook op de lat. "Zo'n bal moet ik gewoon maken", zei hij.
De Jong verzette veel werk in de Johan Cruijff ArenA en liep bijna 11 kilometer. "Ik wil liever minder lopen in wedstrijden, omdat we dan dominant op de helft van de tegenstander spelen", zei hij. "Maar soms moet je in zo'n topwedstrijd extra lopen."
De Jong kwam in het eerste half uur nauwelijks in balbezit, maar benutte in de 34e minuut zijn eerste mogelijkheid (1-1). "Ik moet er klaar voor zijn als er een kans komt, dan moet ik scherp zijn", zei hij. "Het was nog best een lastige bal, met een stuit. Maar ik denk dat ik 'm goed afwerkte."
Trainer Peter Bosz was lyrisch over het optreden van zijn aanvoerder. "Het is onvoorstelbaar, wat hij presteert. Heel knap. Hoe hard hij werkt en hoe makkelijk hij scoort. Het was niet eens een makkelijke bal met links."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
10 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden