De Jong is niet helemaal tevreden over gelijkspel tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Luuk de Jong scoorde voor zevende competitiewedstrijd op rij tegen Ajax (1-1). Toch was de aanvoerder van PSV niet helemaal tevreden na het gelijkspel. Hij kopte halverwege de tweede helft ook op de lat. "Zo'n bal moet ik gewoon maken", zei hij.
De Jong verzette veel werk in de Johan Cruijff ArenA en liep bijna 11 kilometer. "Ik wil liever minder lopen in wedstrijden, omdat we dan dominant op de helft van de tegenstander spelen", zei hij. "Maar soms moet je in zo'n topwedstrijd extra lopen."
De Jong kwam in het eerste half uur nauwelijks in balbezit, maar benutte in de 34e minuut zijn eerste mogelijkheid (1-1). "Ik moet er klaar voor zijn als er een kans komt, dan moet ik scherp zijn", zei hij. "Het was nog best een lastige bal, met een stuit. Maar ik denk dat ik 'm goed afwerkte."
Trainer Peter Bosz was lyrisch over het optreden van zijn aanvoerder. "Het is onvoorstelbaar, wat hij presteert. Heel knap. Hoe hard hij werkt en hoe makkelijk hij scoort. Het was niet eens een makkelijke bal met links."
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
16 uur geleden