De Jong houdt zich vast aan wedstrijden tegen sterke ploegen
DOHA (ANP) - Frenkie de Jong vindt niet dat er na het zwakke optreden van Oranje op het WK tegen Ecuador (1-1) reden is tot paniek. De middenvelder houdt zich vast aan het spel van het Nederlands elftal in eerdere wedstrijden.
"We hebben laten zien dat we het kunnen, ook tegen sterke tegenstanders", zei De Jong. "We gaan er hard aan werken. Ik heb het volste vertrouwen dat het beter zal gaan."
De Jong onderstreepte op de persconferentie na de wedstrijd in het Khalifa International-stadion de woorden van bondscoach Louis van Gaal. "Het was niet goed genoeg in balbezit, we waren gewoon niet goed aan de bal. Wat dat betreft was het hetzelfde verhaal als tegen Senegal, maar het was nu nog erger. We zien niet goed waar de vrije man is en hoe we daar moeten komen. We gaan het analyseren."
Nederland zal na vrijdag nog maar door weinigen worden gezien als titelkandidaat. Van Gaal en De Jong geven de hoop niet op. "Het gevoel om wereldkampioen te worden is niet minder", sprak De Jong. "Dat doel blijf onveranderd, ook al is er tegenslag."
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
2 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
23 uur geleden