Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

DOHA (ANP) - De spanning vergoedde ruim acht jaar geleden veel voor de voetbalfans uit Nederland en Argentinië. Voor de neutrale kijker was de halve finale tussen de twee landen op het WK in Brazilië grotendeels niet om aan te zien. Beide landen creëerden geen enkele serieuze kans in de reguliere speeltijd (0-0) en de wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Argentinië was sterker in de strafschoppenserie en bereikte de eindstrijd.

Frenkie de Jong wil de pure voetballiefhebber niet ontmoedigen, maar de Oranje-international sluit niet uit dat het vrijdag in de kwartfinale in Lusail tegen de Argentijnen opnieuw een tactisch steekspel wordt. "Allebei de teams zijn verdedigend sterk, dus in dat opzicht ziet het er niet goed uit", zegt de 25-jarige middenvelder van FC Barcelona lachend. "Aan de andere kant is het afwachten en heel moeilijk te voorspellen. Zij zijn echte overlevers, maar ik denk dat wij dat als team ook wel hebben."

Oranje incasseerde in de eerste vier duels op dit WK twee doelpunten, tegen Ecuador en de Verenigde Staten. De Argentijnen staan op drie tegentreffers, twee tegen Saudi-Arabië en eentje tegen Australië.

Kans Robben

Het Nederlands elftal slaagde er in 2014 in sterspeler Lionel Messi het voetballen onmogelijk te maken. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Ron Vlaar, zijn directe bewaker. Daley Blind, die speelde als linkervleugelverdediger, had als belangrijke taak om de 'aanvoerlijnen' richting Messi te doorbreken.

"In de verlenging kreeg Nederland via Arjen Robben nog een kans", weet De Jong, die toen zelf 17 jaar was, zich als Oranje-fan nog te herinneren. "Javier Mascherano blokte toen met een uiterste krachtsinspanning die bal."

Kwartfinale 2010

De WK-wedstrijd van Oranje die de in Arkel geboren De Jong het meeste bijbleef, is de kwartfinale van het WK in 2010 tegen Brazilië. Nederland was in de eerste helft kansloos en mocht blij zijn dat de achterstand slechts 1-0 was. Dankzij twee doelpunten van Wesley Sneijder won Oranje na rust alsnog. "Vanaf het moment dat ik voetbal bewust meemaak, heb ik alle wedstrijden van Oranje op eindtoernooien wel gezien en ook veel andere wedstrijden. Als kind spaarde ik ook voetbalplaatjes."

De liefhebber in De Jong is niet verdwenen. Waar veel Oranje-internationals zich beperkten tot het kijken van enkele WK-duels, geldt dat niet voor de oud-Ajacied. "Ik vind het leuk om alles te volgen, ik kan daar wel van genieten. Ook van Kameroen tegen Servië bijvoorbeeld. Alle grote landen kunnen dit toernooi winnen, ik denk niet dat er één uitgesproken favoriet is. Frankrijk is wel heel sterk tot nu toe."

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

7 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

8 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

8 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

9 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

10 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

11 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

20 uur geleden