Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

DOHA (ANP) - De spanning vergoedde ruim acht jaar geleden veel voor de voetbalfans uit Nederland en Argentinië. Voor de neutrale kijker was de halve finale tussen de twee landen op het WK in Brazilië grotendeels niet om aan te zien. Beide landen creëerden geen enkele serieuze kans in de reguliere speeltijd (0-0) en de wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Argentinië was sterker in de strafschoppenserie en bereikte de eindstrijd.

Frenkie de Jong wil de pure voetballiefhebber niet ontmoedigen, maar de Oranje-international sluit niet uit dat het vrijdag in de kwartfinale in Lusail tegen de Argentijnen opnieuw een tactisch steekspel wordt. "Allebei de teams zijn verdedigend sterk, dus in dat opzicht ziet het er niet goed uit", zegt de 25-jarige middenvelder van FC Barcelona lachend. "Aan de andere kant is het afwachten en heel moeilijk te voorspellen. Zij zijn echte overlevers, maar ik denk dat wij dat als team ook wel hebben."

Oranje incasseerde in de eerste vier duels op dit WK twee doelpunten, tegen Ecuador en de Verenigde Staten. De Argentijnen staan op drie tegentreffers, twee tegen Saudi-Arabië en eentje tegen Australië.

Kans Robben

Het Nederlands elftal slaagde er in 2014 in sterspeler Lionel Messi het voetballen onmogelijk te maken. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Ron Vlaar, zijn directe bewaker. Daley Blind, die speelde als linkervleugelverdediger, had als belangrijke taak om de 'aanvoerlijnen' richting Messi te doorbreken.

"In de verlenging kreeg Nederland via Arjen Robben nog een kans", weet De Jong, die toen zelf 17 jaar was, zich als Oranje-fan nog te herinneren. "Javier Mascherano blokte toen met een uiterste krachtsinspanning die bal."

Kwartfinale 2010

De WK-wedstrijd van Oranje die de in Arkel geboren De Jong het meeste bijbleef, is de kwartfinale van het WK in 2010 tegen Brazilië. Nederland was in de eerste helft kansloos en mocht blij zijn dat de achterstand slechts 1-0 was. Dankzij twee doelpunten van Wesley Sneijder won Oranje na rust alsnog. "Vanaf het moment dat ik voetbal bewust meemaak, heb ik alle wedstrijden van Oranje op eindtoernooien wel gezien en ook veel andere wedstrijden. Als kind spaarde ik ook voetbalplaatjes."

De liefhebber in De Jong is niet verdwenen. Waar veel Oranje-internationals zich beperkten tot het kijken van enkele WK-duels, geldt dat niet voor de oud-Ajacied. "Ik vind het leuk om alles te volgen, ik kan daar wel van genieten. Ook van Kameroen tegen Servië bijvoorbeeld. Alle grote landen kunnen dit toernooi winnen, ik denk niet dat er één uitgesproken favoriet is. Frankrijk is wel heel sterk tot nu toe."

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

45 minuten geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

2 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

5 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

9 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

11 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

11 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

12 uur geleden