Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014

DOHA (ANP) - De spanning vergoedde ruim acht jaar geleden veel voor de voetbalfans uit Nederland en Argentinië. Voor de neutrale kijker was de halve finale tussen de twee landen op het WK in Brazilië grotendeels niet om aan te zien. Beide landen creëerden geen enkele serieuze kans in de reguliere speeltijd (0-0) en de wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Argentinië was sterker in de strafschoppenserie en bereikte de eindstrijd.

Frenkie de Jong wil de pure voetballiefhebber niet ontmoedigen, maar de Oranje-international sluit niet uit dat het vrijdag in de kwartfinale in Lusail tegen de Argentijnen opnieuw een tactisch steekspel wordt. "Allebei de teams zijn verdedigend sterk, dus in dat opzicht ziet het er niet goed uit", zegt de 25-jarige middenvelder van FC Barcelona lachend. "Aan de andere kant is het afwachten en heel moeilijk te voorspellen. Zij zijn echte overlevers, maar ik denk dat wij dat als team ook wel hebben."

Oranje incasseerde in de eerste vier duels op dit WK twee doelpunten, tegen Ecuador en de Verenigde Staten. De Argentijnen staan op drie tegentreffers, twee tegen Saudi-Arabië en eentje tegen Australië.

Kans Robben

Het Nederlands elftal slaagde er in 2014 in sterspeler Lionel Messi het voetballen onmogelijk te maken. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Ron Vlaar, zijn directe bewaker. Daley Blind, die speelde als linkervleugelverdediger, had als belangrijke taak om de 'aanvoerlijnen' richting Messi te doorbreken.

"In de verlenging kreeg Nederland via Arjen Robben nog een kans", weet De Jong, die toen zelf 17 jaar was, zich als Oranje-fan nog te herinneren. "Javier Mascherano blokte toen met een uiterste krachtsinspanning die bal."

Kwartfinale 2010

De WK-wedstrijd van Oranje die de in Arkel geboren De Jong het meeste bijbleef, is de kwartfinale van het WK in 2010 tegen Brazilië. Nederland was in de eerste helft kansloos en mocht blij zijn dat de achterstand slechts 1-0 was. Dankzij twee doelpunten van Wesley Sneijder won Oranje na rust alsnog. "Vanaf het moment dat ik voetbal bewust meemaak, heb ik alle wedstrijden van Oranje op eindtoernooien wel gezien en ook veel andere wedstrijden. Als kind spaarde ik ook voetbalplaatjes."

De liefhebber in De Jong is niet verdwenen. Waar veel Oranje-internationals zich beperkten tot het kijken van enkele WK-duels, geldt dat niet voor de oud-Ajacied. "Ik vind het leuk om alles te volgen, ik kan daar wel van genieten. Ook van Kameroen tegen Servië bijvoorbeeld. Alle grote landen kunnen dit toernooi winnen, ik denk niet dat er één uitgesproken favoriet is. Frankrijk is wel heel sterk tot nu toe."

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

3 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

12 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

14 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

14 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

15 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

16 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

18 uur geleden