De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014
DOHA (ANP) - De spanning vergoedde ruim acht jaar geleden veel voor de voetbalfans uit Nederland en Argentinië. Voor de neutrale kijker was de halve finale tussen de twee landen op het WK in Brazilië grotendeels niet om aan te zien. Beide landen creëerden geen enkele serieuze kans in de reguliere speeltijd (0-0) en de wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Argentinië was sterker in de strafschoppenserie en bereikte de eindstrijd.
Frenkie de Jong wil de pure voetballiefhebber niet ontmoedigen, maar de Oranje-international sluit niet uit dat het vrijdag in de kwartfinale in Lusail tegen de Argentijnen opnieuw een tactisch steekspel wordt. "Allebei de teams zijn verdedigend sterk, dus in dat opzicht ziet het er niet goed uit", zegt de 25-jarige middenvelder van FC Barcelona lachend. "Aan de andere kant is het afwachten en heel moeilijk te voorspellen. Zij zijn echte overlevers, maar ik denk dat wij dat als team ook wel hebben."
Oranje incasseerde in de eerste vier duels op dit WK twee doelpunten, tegen Ecuador en de Verenigde Staten. De Argentijnen staan op drie tegentreffers, twee tegen Saudi-Arabië en eentje tegen Australië.
Kans Robben
Het Nederlands elftal slaagde er in 2014 in sterspeler Lionel Messi het voetballen onmogelijk te maken. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Ron Vlaar, zijn directe bewaker. Daley Blind, die speelde als linkervleugelverdediger, had als belangrijke taak om de 'aanvoerlijnen' richting Messi te doorbreken.
"In de verlenging kreeg Nederland via Arjen Robben nog een kans", weet De Jong, die toen zelf 17 jaar was, zich als Oranje-fan nog te herinneren. "Javier Mascherano blokte toen met een uiterste krachtsinspanning die bal."
Kwartfinale 2010
De WK-wedstrijd van Oranje die de in Arkel geboren De Jong het meeste bijbleef, is de kwartfinale van het WK in 2010 tegen Brazilië. Nederland was in de eerste helft kansloos en mocht blij zijn dat de achterstand slechts 1-0 was. Dankzij twee doelpunten van Wesley Sneijder won Oranje na rust alsnog. "Vanaf het moment dat ik voetbal bewust meemaak, heb ik alle wedstrijden van Oranje op eindtoernooien wel gezien en ook veel andere wedstrijden. Als kind spaarde ik ook voetbalplaatjes."
De liefhebber in De Jong is niet verdwenen. Waar veel Oranje-internationals zich beperkten tot het kijken van enkele WK-duels, geldt dat niet voor de oud-Ajacied. "Ik vind het leuk om alles te volgen, ik kan daar wel van genieten. Ook van Kameroen tegen Servië bijvoorbeeld. Alle grote landen kunnen dit toernooi winnen, ik denk niet dat er één uitgesproken favoriet is. Frankrijk is wel heel sterk tot nu toe."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
30 minuten geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
12 uur geleden