De Jong houdt rekening met herhaling tactisch steekspel uit 2014
DOHA (ANP) - De spanning vergoedde ruim acht jaar geleden veel voor de voetbalfans uit Nederland en Argentinië. Voor de neutrale kijker was de halve finale tussen de twee landen op het WK in Brazilië grotendeels niet om aan te zien. Beide landen creëerden geen enkele serieuze kans in de reguliere speeltijd (0-0) en de wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Argentinië was sterker in de strafschoppenserie en bereikte de eindstrijd.
Frenkie de Jong wil de pure voetballiefhebber niet ontmoedigen, maar de Oranje-international sluit niet uit dat het vrijdag in de kwartfinale in Lusail tegen de Argentijnen opnieuw een tactisch steekspel wordt. "Allebei de teams zijn verdedigend sterk, dus in dat opzicht ziet het er niet goed uit", zegt de 25-jarige middenvelder van FC Barcelona lachend. "Aan de andere kant is het afwachten en heel moeilijk te voorspellen. Zij zijn echte overlevers, maar ik denk dat wij dat als team ook wel hebben."
Oranje incasseerde in de eerste vier duels op dit WK twee doelpunten, tegen Ecuador en de Verenigde Staten. De Argentijnen staan op drie tegentreffers, twee tegen Saudi-Arabië en eentje tegen Australië.
Kans Robben
Het Nederlands elftal slaagde er in 2014 in sterspeler Lionel Messi het voetballen onmogelijk te maken. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Ron Vlaar, zijn directe bewaker. Daley Blind, die speelde als linkervleugelverdediger, had als belangrijke taak om de 'aanvoerlijnen' richting Messi te doorbreken.
"In de verlenging kreeg Nederland via Arjen Robben nog een kans", weet De Jong, die toen zelf 17 jaar was, zich als Oranje-fan nog te herinneren. "Javier Mascherano blokte toen met een uiterste krachtsinspanning die bal."
Kwartfinale 2010
De WK-wedstrijd van Oranje die de in Arkel geboren De Jong het meeste bijbleef, is de kwartfinale van het WK in 2010 tegen Brazilië. Nederland was in de eerste helft kansloos en mocht blij zijn dat de achterstand slechts 1-0 was. Dankzij twee doelpunten van Wesley Sneijder won Oranje na rust alsnog. "Vanaf het moment dat ik voetbal bewust meemaak, heb ik alle wedstrijden van Oranje op eindtoernooien wel gezien en ook veel andere wedstrijden. Als kind spaarde ik ook voetbalplaatjes."
De liefhebber in De Jong is niet verdwenen. Waar veel Oranje-internationals zich beperkten tot het kijken van enkele WK-duels, geldt dat niet voor de oud-Ajacied. "Ik vind het leuk om alles te volgen, ik kan daar wel van genieten. Ook van Kameroen tegen Servië bijvoorbeeld. Alle grote landen kunnen dit toernooi winnen, ik denk niet dat er één uitgesproken favoriet is. Frankrijk is wel heel sterk tot nu toe."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
13 uur geleden