De Jong geniet van zege FC Barcelona op Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong was dik tevreden met de 2-1-zege op Real Madrid. "We staan met deze zege op 12 punten van Real", zei de international van Oranje met een grote glimlach bij Ziggo Sport.
De Jong was in de wedstrijd flink aanwezig op het middenveld en speelde de hele wedstrijd. "Ik krijg de laatste maanden veel vrijheid van de trainer om te bewegen en de bal te zoeken. Dat is een stuk beter dan aan het begin van het seizoen. Ik speel bijna alles, dat geeft zeker veel voldoening."
Barcelona won van Real door een laat doelpunt van Franck KessiƩ. Kort daarvoor leken juist de Madrilenen te scoren via Marco Asensio, maar dat doelpunt ging niet door wegens buitenspel. "Dat was wel even een klap voor ons", gaf De Jong toe. "En als het buitenspel is, dan is dat zo. Maar een opluchting was het wel."
De Jong zet een forse stap richting zijn eerste titel met Barcelona in La Liga. De voorsprong op Real Madrid, dat tweede staat, is nu 12 punten. Er volgen nog twaalf wedstrijden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
7 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
9 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
19 uur geleden