De Jong geniet van zege FC Barcelona op Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong was dik tevreden met de 2-1-zege op Real Madrid. "We staan met deze zege op 12 punten van Real", zei de international van Oranje met een grote glimlach bij Ziggo Sport.
De Jong was in de wedstrijd flink aanwezig op het middenveld en speelde de hele wedstrijd. "Ik krijg de laatste maanden veel vrijheid van de trainer om te bewegen en de bal te zoeken. Dat is een stuk beter dan aan het begin van het seizoen. Ik speel bijna alles, dat geeft zeker veel voldoening."
Barcelona won van Real door een laat doelpunt van Franck Kessié. Kort daarvoor leken juist de Madrilenen te scoren via Marco Asensio, maar dat doelpunt ging niet door wegens buitenspel. "Dat was wel even een klap voor ons", gaf De Jong toe. "En als het buitenspel is, dan is dat zo. Maar een opluchting was het wel."
De Jong zet een forse stap richting zijn eerste titel met Barcelona in La Liga. De voorsprong op Real Madrid, dat tweede staat, is nu 12 punten. Er volgen nog twaalf wedstrijden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
15 uur geleden