De Jong geniet van zege FC Barcelona op Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong was dik tevreden met de 2-1-zege op Real Madrid. "We staan met deze zege op 12 punten van Real", zei de international van Oranje met een grote glimlach bij Ziggo Sport.
De Jong was in de wedstrijd flink aanwezig op het middenveld en speelde de hele wedstrijd. "Ik krijg de laatste maanden veel vrijheid van de trainer om te bewegen en de bal te zoeken. Dat is een stuk beter dan aan het begin van het seizoen. Ik speel bijna alles, dat geeft zeker veel voldoening."
Barcelona won van Real door een laat doelpunt van Franck Kessié. Kort daarvoor leken juist de Madrilenen te scoren via Marco Asensio, maar dat doelpunt ging niet door wegens buitenspel. "Dat was wel even een klap voor ons", gaf De Jong toe. "En als het buitenspel is, dan is dat zo. Maar een opluchting was het wel."
De Jong zet een forse stap richting zijn eerste titel met Barcelona in La Liga. De voorsprong op Real Madrid, dat tweede staat, is nu 12 punten. Er volgen nog twaalf wedstrijden.
Meer uit Voetbal
MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Kevin Balvers aangesteld als spelhervattingen-specialist. De 35-jarige Balvers was al werkzaam bij de koploper van de Eredivisie als manager voetbalvisie. De functie van spelhervattingen-specialist is nieuw bij de Eindhovense club.
3 uur geledenMACCLESFIELD (ANP) - Bekerhouder Crystal Palace is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de FA Cup. De ploeg uit Londen verloor met 2-1 van Macclesfield FC, dat uitkomt op het zesde niveau.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid-coach Xabi Alonso kan zondag bij de finale van de Spaanse Super Cup tegen Barcelona beschikken over Kylian Mbappé, die terugkeert van een knieblessure
4 uur geleden