De Jong: geen perfecte race, toch blij met brons
BEIJING (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong toonde niet haar gulste lach, maar ze was toch wel blij met haar bronzen medaille op de 1500 meter bij de Olympische Spelen in Beijing. "Ik heb niet de perfecte race gereden. Wat er voor mijn gevoel bij mij in zit, kwam er niet uit. Dat is jammer en frustrerend, maar ik ben er toch wel heel erg blij mee", zei De Jong.
"Ik zit niet op het niveau wat ik had op het olympisch kwalificatietoernooi. Ik zit ver af van wat ik moet kunnen rijden en ben dus niet op mijn best op de Olympische Spelen. Ik kan hier mijn energie niet kwijt in mijn slagen. Toch heb ik me na mijn teleurstellende 3000 meter herpakt. Ik schaats niet een fantastische race, maar weet wel op vechtlust het brons te pakken", aldus De Jong, die ruim 1,5 seconde toegaf op winnares Ireen Wüst. "Zij weet als geen ander hoe ze moet pieken."
De Jong is nog zoekende op het ijs in de National Speed Skating Oval in Beijing. "Ik ben het ijs in Thialf gewend en de energie die ik er daar in stop krijg ik terug in snelheid. Alles wat ik op dit ijs erin stop, komt niet terug in de snelheid en dat vind ik lastig." Ze hoopt dat het bij haar komende ritten op de ploegachtervolging en de 1000 meter nog wel verbetert. "Ik vind het dan alleen jammer dat het op de voor mij mooiste afstanden, de 3000 en 1500 meter, minder is gegaan."
De 26-jarige schaatsster beleefde nog spannende minuten na haar eigen rit. "Toen ik over de finish kwam en mijn tijd van 1.54 zag staan, wist ik dat het niet genoeg was. Het was geen snelle tijd en dan zie je wat daarna gebeurt met Ireen die een supersnelle tijd reed. En Miho Takagi moest ook nog en dit is echt haar afstand. Eerst kwam de emotie dat ik weer een afstand had verprutst en dat het niet zo was gegaan als ik had gewild. Maar anderen kwamen niet aan die tijd en dan krijg je weer iets meer hoop. Uiteindelijk was alleen Takagi sneller en ik dacht gelukkig!"
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
12 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
14 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
15 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
17 uur geleden