De Jong: geen perfecte race, toch blij met brons
BEIJING (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong toonde niet haar gulste lach, maar ze was toch wel blij met haar bronzen medaille op de 1500 meter bij de Olympische Spelen in Beijing. "Ik heb niet de perfecte race gereden. Wat er voor mijn gevoel bij mij in zit, kwam er niet uit. Dat is jammer en frustrerend, maar ik ben er toch wel heel erg blij mee", zei De Jong.
"Ik zit niet op het niveau wat ik had op het olympisch kwalificatietoernooi. Ik zit ver af van wat ik moet kunnen rijden en ben dus niet op mijn best op de Olympische Spelen. Ik kan hier mijn energie niet kwijt in mijn slagen. Toch heb ik me na mijn teleurstellende 3000 meter herpakt. Ik schaats niet een fantastische race, maar weet wel op vechtlust het brons te pakken", aldus De Jong, die ruim 1,5 seconde toegaf op winnares Ireen Wüst. "Zij weet als geen ander hoe ze moet pieken."
De Jong is nog zoekende op het ijs in de National Speed Skating Oval in Beijing. "Ik ben het ijs in Thialf gewend en de energie die ik er daar in stop krijg ik terug in snelheid. Alles wat ik op dit ijs erin stop, komt niet terug in de snelheid en dat vind ik lastig." Ze hoopt dat het bij haar komende ritten op de ploegachtervolging en de 1000 meter nog wel verbetert. "Ik vind het dan alleen jammer dat het op de voor mij mooiste afstanden, de 3000 en 1500 meter, minder is gegaan."
De 26-jarige schaatsster beleefde nog spannende minuten na haar eigen rit. "Toen ik over de finish kwam en mijn tijd van 1.54 zag staan, wist ik dat het niet genoeg was. Het was geen snelle tijd en dan zie je wat daarna gebeurt met Ireen die een supersnelle tijd reed. En Miho Takagi moest ook nog en dit is echt haar afstand. Eerst kwam de emotie dat ik weer een afstand had verprutst en dat het niet zo was gegaan als ik had gewild. Maar anderen kwamen niet aan die tijd en dan krijg je weer iets meer hoop. Uiteindelijk was alleen Takagi sneller en ik dacht gelukkig!"
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
13 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden