De Jong en Schouten houden achterstand op Takagi beperkt op WK
HAMAR (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten hebben op de WK allround in het Noorse Hamar hun achterstand op de Japanse Miho Takagi weten te beperken op de 1500 meter. Takagi won in 1.55,03. Antoinette de Jong werd tweede in 1.55,18. Schouten werd vijfde in 1.56,42.
De Jong staat in het klassement tweede op 2,45 seconden van Takagi. Met een sterke 5000 meter kan de Europees kampioene allround de Japanse passeren.
Voor de afsluitende 5000 meter heeft Schouten als nummer 3 een achterstand van 6,08 seconden op Takagi. De Japanse is geen specialiste op de langste afstand bij de vrouwen. Schouten, de regerend olympisch en wereldkampioene op de 5000 meter, is dat wel.
Merel Conijn eindigde met een persoonlijk record van 1.56,24 als vierde op de 1500 meter. In het klassement staat de Nederlands allroundkampioene zesde.
Schouten reed in de laatste rit tegen Takagi, die op de Spelen nog zilver pakte achter de in Noorwegen afwezige titelhoudster Ireen Wüst. De Japanse startte veel sneller en kruiste voorlangs bij Schouten. Met een iets snellere slotronde, hield die het verlies echter beperkt tot minder dan anderhalve seconde.
De Jong had in de rit daarvoor afgerekend met Nana Takagi. De Nederlandse die op de Spelen van Beijing nog brons pakte op de 1500 meter, ging ook hard van start, maar zag de rondetijden in de laatste twee ronden oplopen. Ze kwam tot precies dezelfde tijd als de regerend wereldkampioene op de 1500 meter, de Noorse Ragne Wiklund, die in het klassement klom naar de vierde plaats.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
1 dag geleden