De Jong en Schouten houden achterstand op Takagi beperkt op WK
HAMAR (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten hebben op de WK allround in het Noorse Hamar hun achterstand op de Japanse Miho Takagi weten te beperken op de 1500 meter. Takagi won in 1.55,03. Antoinette de Jong werd tweede in 1.55,18. Schouten werd vijfde in 1.56,42.
De Jong staat in het klassement tweede op 2,45 seconden van Takagi. Met een sterke 5000 meter kan de Europees kampioene allround de Japanse passeren.
Voor de afsluitende 5000 meter heeft Schouten als nummer 3 een achterstand van 6,08 seconden op Takagi. De Japanse is geen specialiste op de langste afstand bij de vrouwen. Schouten, de regerend olympisch en wereldkampioene op de 5000 meter, is dat wel.
Merel Conijn eindigde met een persoonlijk record van 1.56,24 als vierde op de 1500 meter. In het klassement staat de Nederlands allroundkampioene zesde.
Schouten reed in de laatste rit tegen Takagi, die op de Spelen nog zilver pakte achter de in Noorwegen afwezige titelhoudster Ireen Wüst. De Japanse startte veel sneller en kruiste voorlangs bij Schouten. Met een iets snellere slotronde, hield die het verlies echter beperkt tot minder dan anderhalve seconde.
De Jong had in de rit daarvoor afgerekend met Nana Takagi. De Nederlandse die op de Spelen van Beijing nog brons pakte op de 1500 meter, ging ook hard van start, maar zag de rondetijden in de laatste twee ronden oplopen. Ze kwam tot precies dezelfde tijd als de regerend wereldkampioene op de 1500 meter, de Noorse Ragne Wiklund, die in het klassement klom naar de vierde plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
3 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
4 uur geleden