De Jong en Schouten houden achterstand op Takagi beperkt op WK
HAMAR (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten hebben op de WK allround in het Noorse Hamar hun achterstand op de Japanse Miho Takagi weten te beperken op de 1500 meter. Takagi won in 1.55,03. Antoinette de Jong werd tweede in 1.55,18. Schouten werd vijfde in 1.56,42.
De Jong staat in het klassement tweede op 2,45 seconden van Takagi. Met een sterke 5000 meter kan de Europees kampioene allround de Japanse passeren.
Voor de afsluitende 5000 meter heeft Schouten als nummer 3 een achterstand van 6,08 seconden op Takagi. De Japanse is geen specialiste op de langste afstand bij de vrouwen. Schouten, de regerend olympisch en wereldkampioene op de 5000 meter, is dat wel.
Merel Conijn eindigde met een persoonlijk record van 1.56,24 als vierde op de 1500 meter. In het klassement staat de Nederlands allroundkampioene zesde.
Schouten reed in de laatste rit tegen Takagi, die op de Spelen nog zilver pakte achter de in Noorwegen afwezige titelhoudster Ireen Wüst. De Japanse startte veel sneller en kruiste voorlangs bij Schouten. Met een iets snellere slotronde, hield die het verlies echter beperkt tot minder dan anderhalve seconde.
De Jong had in de rit daarvoor afgerekend met Nana Takagi. De Nederlandse die op de Spelen van Beijing nog brons pakte op de 1500 meter, ging ook hard van start, maar zag de rondetijden in de laatste twee ronden oplopen. Ze kwam tot precies dezelfde tijd als de regerend wereldkampioene op de 1500 meter, de Noorse Ragne Wiklund, die in het klassement klom naar de vierde plaats.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
12 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
13 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
19 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden