Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong en Schouten houden achterstand op Takagi beperkt op WK

De Jong en Schouten houden achterstand op Takagi beperkt op WK

HAMAR (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten hebben op de WK allround in het Noorse Hamar hun achterstand op de Japanse Miho Takagi weten te beperken op de 1500 meter. Takagi won in 1.55,03. Antoinette de Jong werd tweede in 1.55,18. Schouten werd vijfde in 1.56,42.

De Jong staat in het klassement tweede op 2,45 seconden van Takagi. Met een sterke 5000 meter kan de Europees kampioene allround de Japanse passeren.

Voor de afsluitende 5000 meter heeft Schouten als nummer 3 een achterstand van 6,08 seconden op Takagi. De Japanse is geen specialiste op de langste afstand bij de vrouwen. Schouten, de regerend olympisch en wereldkampioene op de 5000 meter, is dat wel.

Merel Conijn eindigde met een persoonlijk record van 1.56,24 als vierde op de 1500 meter. In het klassement staat de Nederlands allroundkampioene zesde.

Schouten reed in de laatste rit tegen Takagi, die op de Spelen nog zilver pakte achter de in Noorwegen afwezige titelhoudster Ireen Wüst. De Japanse startte veel sneller en kruiste voorlangs bij Schouten. Met een iets snellere slotronde, hield die het verlies echter beperkt tot minder dan anderhalve seconde.

De Jong had in de rit daarvoor afgerekend met Nana Takagi. De Nederlandse die op de Spelen van Beijing nog brons pakte op de 1500 meter, ging ook hard van start, maar zag de rondetijden in de laatste twee ronden oplopen. Ze kwam tot precies dezelfde tijd als de regerend wereldkampioene op de 1500 meter, de Noorse Ragne Wiklund, die in het klassement klom naar de vierde plaats.

Meer uit Sport

Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

7 minuten geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

46 minuten geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

10 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden