Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong en Rus op één zege van hoofdtoernooi Roland Garros

De Jong en Rus op één zege van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Arantxa Rus staan in de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 22-jarige De Jong versloeg de Slowaak Norbert Gombos, de nummer 132 van de wereld. De geboren Haarlemmer, die 63 plekken lager staat op de wereldranglijst, benutte zijn eerste matchpoint: 6-3 7-5.

Rus versloeg Barbora Palicova uit Tsjechië met 6-3 6-4. In de tweede set kwam de Nederlandse nog met 4-1 achter, maar de volgende vijf games waren voor de nummer 113 van de wereld. Palicova staat 210e op de wereldranglijst. De 32-jarige Rus moet alleen nog winnen van de Japanse Moyuka Uchijima of Ankita Raina uit India. Voor De Jong is Hamad Medjedovic uit Servië de laatste horde.

Lesley Pattinama-Kerkhove lukte het niet om zich te plaatsen voor de laatste voorronde. De 31-jarige Nederlandse verloor van de Russische Elina Avanesjan: 6-3 4-6 6-3. Pattinama-Kerkhove moest zich na 1 uur en 50 minuten gewonnen geven tegen de mondiale nummer 134. De Nederlandse nummer 207 van de ranglijst won maandag in de eerste kwalificatieronde nog wel van Leyre Romero Gormaz uit Spanje.

Drie duels

Jelle Sels, Gijs Brouwer en Arianne Hartono werden eerder al uitgeschakeld.

Het hoofdtoernooi van Roland Garros begint zondag. De tennissers moeten drie duels winnen om zich te verzekeren van een plek in het hoofdschema.

Meer uit Sport

Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

1 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

18 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

20 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

21 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

21 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

1 dag geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden