De Jong en Klaassen: ander systeem bij ons nooit thema geweest
ZEIST (ANP) - De omschakeling naar een ander spelsysteem bij Oranje (van 4-3-3 naar 5-3-2) is binnen de spelersgroep geen thema geweest, zeiden middenvelders Frenkie de Jong en Davy Klaassen vrijdag, twee dagen voor de start van het toernooi voor het Nederlands elftal met een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA tegen Oekraïne.
"Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei De Jong in Zeist. Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Bondscoach Frank de Boer wil met een extra verdediger voor wat meer zekerheid achterin kiezen. In de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0) zag het er vaak nog onwennig uit. Klaassen vindt niet dat de tactische omzetting zo groot moet worden gemaakt. "Als middenvelder is het anders omdat je nu twee mensen voor je hebt in plaats van drie. Dat is wel een verschilletje natuurlijk. Daarbij komen de backs hoger te staan. Maar uiteindelijk is het niet een megagroot verschil", vind ik.
Klaassen won onder leiding van De Boer met Ajax meerdere landstitels. De trainer is niet veranderd, vindt Klaassen. "Het is sowieso een groot verschil of je werkt als clubtrainer of bondscoach. Hier heb je niet de tijd om dingen in te slijpen zoals je die tijd bij een club hebt. Maar ik ken De Boer zoals hij is, hij is fanatiek en wil winnen."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
11 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
11 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
11 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
13 uur geleden