Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong en Klaassen: ander systeem bij ons nooit thema geweest

De Jong en Klaassen: ander systeem bij ons nooit thema geweest

ZEIST (ANP) - De omschakeling naar een ander spelsysteem bij Oranje (van 4-3-3 naar 5-3-2) is binnen de spelersgroep geen thema geweest, zeiden middenvelders Frenkie de Jong en Davy Klaassen vrijdag, twee dagen voor de start van het toernooi voor het Nederlands elftal met een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA tegen Oekraïne.

"Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei De Jong in Zeist. Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."

Bondscoach Frank de Boer wil met een extra verdediger voor wat meer zekerheid achterin kiezen. In de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0) zag het er vaak nog onwennig uit. Klaassen vindt niet dat de tactische omzetting zo groot moet worden gemaakt. "Als middenvelder is het anders omdat je nu twee mensen voor je hebt in plaats van drie. Dat is wel een verschilletje natuurlijk. Daarbij komen de backs hoger te staan. Maar uiteindelijk is het niet een megagroot verschil", vind ik.

Klaassen won onder leiding van De Boer met Ajax meerdere landstitels. De trainer is niet veranderd, vindt Klaassen. "Het is sowieso een groot verschil of je werkt als clubtrainer of bondscoach. Hier heb je niet de tijd om dingen in te slijpen zoals je die tijd bij een club hebt. Maar ik ken De Boer zoals hij is, hij is fanatiek en wil winnen."

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

5 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

6 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

12 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

12 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

14 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

19 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden