De Jong en Klaassen: ander systeem bij ons nooit thema geweest
ZEIST (ANP) - De omschakeling naar een ander spelsysteem bij Oranje (van 4-3-3 naar 5-3-2) is binnen de spelersgroep geen thema geweest, zeiden middenvelders Frenkie de Jong en Davy Klaassen vrijdag, twee dagen voor de start van het toernooi voor het Nederlands elftal met een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA tegen Oekraïne.
"Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei De Jong in Zeist. Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Bondscoach Frank de Boer wil met een extra verdediger voor wat meer zekerheid achterin kiezen. In de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0) zag het er vaak nog onwennig uit. Klaassen vindt niet dat de tactische omzetting zo groot moet worden gemaakt. "Als middenvelder is het anders omdat je nu twee mensen voor je hebt in plaats van drie. Dat is wel een verschilletje natuurlijk. Daarbij komen de backs hoger te staan. Maar uiteindelijk is het niet een megagroot verschil", vind ik.
Klaassen won onder leiding van De Boer met Ajax meerdere landstitels. De trainer is niet veranderd, vindt Klaassen. "Het is sowieso een groot verschil of je werkt als clubtrainer of bondscoach. Hier heb je niet de tijd om dingen in te slijpen zoals je die tijd bij een club hebt. Maar ik ken De Boer zoals hij is, hij is fanatiek en wil winnen."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
56 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
58 minuten geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
59 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
6 uur geleden