De Jong en Klaassen: ander systeem bij ons nooit thema geweest
ZEIST (ANP) - De omschakeling naar een ander spelsysteem bij Oranje (van 4-3-3 naar 5-3-2) is binnen de spelersgroep geen thema geweest, zeiden middenvelders Frenkie de Jong en Davy Klaassen vrijdag, twee dagen voor de start van het toernooi voor het Nederlands elftal met een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA tegen Oekraïne.
"Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei De Jong in Zeist. Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Bondscoach Frank de Boer wil met een extra verdediger voor wat meer zekerheid achterin kiezen. In de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0) zag het er vaak nog onwennig uit. Klaassen vindt niet dat de tactische omzetting zo groot moet worden gemaakt. "Als middenvelder is het anders omdat je nu twee mensen voor je hebt in plaats van drie. Dat is wel een verschilletje natuurlijk. Daarbij komen de backs hoger te staan. Maar uiteindelijk is het niet een megagroot verschil", vind ik.
Klaassen won onder leiding van De Boer met Ajax meerdere landstitels. De trainer is niet veranderd, vindt Klaassen. "Het is sowieso een groot verschil of je werkt als clubtrainer of bondscoach. Hier heb je niet de tijd om dingen in te slijpen zoals je die tijd bij een club hebt. Maar ik ken De Boer zoals hij is, hij is fanatiek en wil winnen."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden