De Jong en Depay scoren voor Barça tegen City in benefietduel
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft woensdag in een benefietduel met 3-3 gelijkgespeeld tegen Manchester City, waar voormalig Barça-coach Pep Guardiola de trainer is. Frenkie de Jong en Memphis Depay, die beiden mogelijk nog vertrekken bij de Catalaanse club, scoorden. Met het duel werd geld opgehaald voor onderzoek naar een remedie tegen de spierziekte ALS.
Bij rust stond het in een goed gevuld Camp Nou 1-1. City opende de score via Julían Álvarez, Pierre-Emerick Aubameyang maakte gelijk. Ook hij behoort tot de spelers die mogen vertrekken bij Barcelona. Nadat De Jong zijn ploeg weer op voorsprong had gezet, zorgde Cole Palmer voor de 2-2. Depay leek vervolgens de winnende treffer te hebben gemaakt, maar diep in blessuretijd maakte Riyad Mahrez, een van de drie spelers op het veld die de hele wedstrijd speelden, vanaf de strafschopstip gelijk.
Beide coaches wisselden na de rust bijna hun volledige ploeg. Zo verschenen bij City de vedetten Kevin De Bruyne en Erling Haaland pas na ruim een uur in het veld. Barcelona-aanwinst Robert Lewandowski bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
15 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
16 uur geleden