De Jong draagt met doelpunt bij aan ruime zege FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft met een doelpunt bijgedragen aan de ruime zege van FC Barcelona op Getafe in de Spaanse voetbalcompetitie. Het werd 4-0.
De Jong, die eerder deze week uithaalde naar Spaanse media omdat ze onjuiste informatie over hem zouden verspreiden, schoot na een uur spelen met de binnenkant van de voet de derde treffer van de thuisploeg binnen. Met een prima pass stond de Oranje-international in blessuretijd ook aan de basis van het vierde doelpunt, van invaller Fermin Lopez. De Jong scoorde dit seizoen in La Liga één keer eerder, eind augustus tegen Villarreal.
FC Barcelona was in de 20e minuut op voorsprong gekomen via Raphinha. De Portugees João Félix scoorde in de 53e minuut.
Het elftal van vertrekkend trainer Xavi steeg naar de tweede plaats en heeft 5 punten minder dan koploper Real Madrid, dat zondag Sevilla ontvangt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 32 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
10 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
5 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
15 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
20 uur geleden