De Jong draagt met doelpunt bij aan ruime zege FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft met een doelpunt bijgedragen aan de ruime zege van FC Barcelona op Getafe in de Spaanse voetbalcompetitie. Het werd 4-0.
De Jong, die eerder deze week uithaalde naar Spaanse media omdat ze onjuiste informatie over hem zouden verspreiden, schoot na een uur spelen met de binnenkant van de voet de derde treffer van de thuisploeg binnen. Met een prima pass stond de Oranje-international in blessuretijd ook aan de basis van het vierde doelpunt, van invaller Fermin Lopez. De Jong scoorde dit seizoen in La Liga één keer eerder, eind augustus tegen Villarreal.
FC Barcelona was in de 20e minuut op voorsprong gekomen via Raphinha. De Portugees João Félix scoorde in de 53e minuut.
Het elftal van vertrekkend trainer Xavi steeg naar de tweede plaats en heeft 5 punten minder dan koploper Real Madrid, dat zondag Sevilla ontvangt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden