De Jong draagt met doelpunt bij aan ruime zege FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft met een doelpunt bijgedragen aan de ruime zege van FC Barcelona op Getafe in de Spaanse voetbalcompetitie. Het werd 4-0.
De Jong, die eerder deze week uithaalde naar Spaanse media omdat ze onjuiste informatie over hem zouden verspreiden, schoot na een uur spelen met de binnenkant van de voet de derde treffer van de thuisploeg binnen. Met een prima pass stond de Oranje-international in blessuretijd ook aan de basis van het vierde doelpunt, van invaller Fermin Lopez. De Jong scoorde dit seizoen in La Liga één keer eerder, eind augustus tegen Villarreal.
FC Barcelona was in de 20e minuut op voorsprong gekomen via Raphinha. De Portugees João Félix scoorde in de 53e minuut.
Het elftal van vertrekkend trainer Xavi steeg naar de tweede plaats en heeft 5 punten minder dan koploper Real Madrid, dat zondag Sevilla ontvangt.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
4 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
9 uur geleden