Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft een misstap voorkomen in de Spaanse competitie. De ploeg van de nieuwe coach Quique Setién won nipt met 3-2 de uitwedstrijd tegen Real Betis en hield daardoor de achterstand op koploper Real Madrid op 3 punten. Barça kwam twee keer achter in Sevilla, maar speelde uiteindelijk vakkundig naar de winst.

Frenkie de Jong speelde een sterke wedstrijd, die werd ontsierd door veel gele kaarten en zelfs twee uitsluitingen. De Nederlandse international maakte in de negende minuut de eerste goal van Barcelona. Hij zette zelf de aanval op en passte naar Lionel Messi. De Argentijn gaf daarna een puike voorzet op de doorgelopen De Jong, die de bal aannam op de borst en vervolgens in het doel punterde.

Messi stond ook aan de basis van de andere twee doelpunten van Barça. Hij zorgde er ook voor dat Sergio Busquets en Clément Lenglet scoorden.

Koelbloedig

Real Betis nam wel de opening voor zijn rekening. De Franse verdediger Lenglet maakte al in de zesde minuut hands in het strafschopgebied van Barça, waarna Sergio Canales de toegekende penalty koelbloedig inschoot. De gelijkmaker van De Jong volgde al snel, maar het lukte de Catalanen niet de controle al in handen te nemen. Nabil Fekir profiteerde in de 26e minuut van de ruimte die hij kreeg en haalde hard en raak uit met links. Op slag van rust kwam Barcelona weer langszij door een treffer van Busquets.

In de tweede helft duurde het lang voordat Barcelona doordrukte. Pas in de 72e minuut viel de winnende goal. Lenglet kopte de voorzet van Messi puntgaaf binnen. Kort daarna moest de Fransman met zijn tweede gele kaart van het veld. Betis stond toen ook al met tien man omdat Fekir van het veld was gestuurd. De laatste tien minuten controleerde Barcelona het spel en kwam de winst niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

54 minuten geleden
Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

16 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

17 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

18 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

19 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

21 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

1 dag geleden