Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft een misstap voorkomen in de Spaanse competitie. De ploeg van de nieuwe coach Quique Setién won nipt met 3-2 de uitwedstrijd tegen Real Betis en hield daardoor de achterstand op koploper Real Madrid op 3 punten. Barça kwam twee keer achter in Sevilla, maar speelde uiteindelijk vakkundig naar de winst.

Frenkie de Jong speelde een sterke wedstrijd, die werd ontsierd door veel gele kaarten en zelfs twee uitsluitingen. De Nederlandse international maakte in de negende minuut de eerste goal van Barcelona. Hij zette zelf de aanval op en passte naar Lionel Messi. De Argentijn gaf daarna een puike voorzet op de doorgelopen De Jong, die de bal aannam op de borst en vervolgens in het doel punterde.

Messi stond ook aan de basis van de andere twee doelpunten van Barça. Hij zorgde er ook voor dat Sergio Busquets en Clément Lenglet scoorden.

Koelbloedig

Real Betis nam wel de opening voor zijn rekening. De Franse verdediger Lenglet maakte al in de zesde minuut hands in het strafschopgebied van Barça, waarna Sergio Canales de toegekende penalty koelbloedig inschoot. De gelijkmaker van De Jong volgde al snel, maar het lukte de Catalanen niet de controle al in handen te nemen. Nabil Fekir profiteerde in de 26e minuut van de ruimte die hij kreeg en haalde hard en raak uit met links. Op slag van rust kwam Barcelona weer langszij door een treffer van Busquets.

In de tweede helft duurde het lang voordat Barcelona doordrukte. Pas in de 72e minuut viel de winnende goal. Lenglet kopte de voorzet van Messi puntgaaf binnen. Kort daarna moest de Fransman met zijn tweede gele kaart van het veld. Betis stond toen ook al met tien man omdat Fekir van het veld was gestuurd. De laatste tien minuten controleerde Barcelona het spel en kwam de winst niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

8 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

15 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

17 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

18 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

19 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden