De Jong draagt bij aan zege Barcelona
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft een misstap voorkomen in de Spaanse competitie. De ploeg van de nieuwe coach Quique Setién won nipt met 3-2 de uitwedstrijd tegen Real Betis en hield daardoor de achterstand op koploper Real Madrid op 3 punten. Barça kwam twee keer achter in Sevilla, maar speelde uiteindelijk vakkundig naar de winst.
Frenkie de Jong speelde een sterke wedstrijd, die werd ontsierd door veel gele kaarten en zelfs twee uitsluitingen. De Nederlandse international maakte in de negende minuut de eerste goal van Barcelona. Hij zette zelf de aanval op en passte naar Lionel Messi. De Argentijn gaf daarna een puike voorzet op de doorgelopen De Jong, die de bal aannam op de borst en vervolgens in het doel punterde.
Messi stond ook aan de basis van de andere twee doelpunten van Barça. Hij zorgde er ook voor dat Sergio Busquets en Clément Lenglet scoorden.
Koelbloedig
Real Betis nam wel de opening voor zijn rekening. De Franse verdediger Lenglet maakte al in de zesde minuut hands in het strafschopgebied van Barça, waarna Sergio Canales de toegekende penalty koelbloedig inschoot. De gelijkmaker van De Jong volgde al snel, maar het lukte de Catalanen niet de controle al in handen te nemen. Nabil Fekir profiteerde in de 26e minuut van de ruimte die hij kreeg en haalde hard en raak uit met links. Op slag van rust kwam Barcelona weer langszij door een treffer van Busquets.
In de tweede helft duurde het lang voordat Barcelona doordrukte. Pas in de 72e minuut viel de winnende goal. Lenglet kopte de voorzet van Messi puntgaaf binnen. Kort daarna moest de Fransman met zijn tweede gele kaart van het veld. Betis stond toen ook al met tien man omdat Fekir van het veld was gestuurd. De laatste tien minuten controleerde Barcelona het spel en kwam de winst niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
9 uur geleden