Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

De Jong draagt bij aan zege Barcelona

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft een misstap voorkomen in de Spaanse competitie. De ploeg van de nieuwe coach Quique Setién won nipt met 3-2 de uitwedstrijd tegen Real Betis en hield daardoor de achterstand op koploper Real Madrid op 3 punten. Barça kwam twee keer achter in Sevilla, maar speelde uiteindelijk vakkundig naar de winst.

Frenkie de Jong speelde een sterke wedstrijd, die werd ontsierd door veel gele kaarten en zelfs twee uitsluitingen. De Nederlandse international maakte in de negende minuut de eerste goal van Barcelona. Hij zette zelf de aanval op en passte naar Lionel Messi. De Argentijn gaf daarna een puike voorzet op de doorgelopen De Jong, die de bal aannam op de borst en vervolgens in het doel punterde.

Messi stond ook aan de basis van de andere twee doelpunten van Barça. Hij zorgde er ook voor dat Sergio Busquets en Clément Lenglet scoorden.

Koelbloedig

Real Betis nam wel de opening voor zijn rekening. De Franse verdediger Lenglet maakte al in de zesde minuut hands in het strafschopgebied van Barça, waarna Sergio Canales de toegekende penalty koelbloedig inschoot. De gelijkmaker van De Jong volgde al snel, maar het lukte de Catalanen niet de controle al in handen te nemen. Nabil Fekir profiteerde in de 26e minuut van de ruimte die hij kreeg en haalde hard en raak uit met links. Op slag van rust kwam Barcelona weer langszij door een treffer van Busquets.

In de tweede helft duurde het lang voordat Barcelona doordrukte. Pas in de 72e minuut viel de winnende goal. Lenglet kopte de voorzet van Messi puntgaaf binnen. Kort daarna moest de Fransman met zijn tweede gele kaart van het veld. Betis stond toen ook al met tien man omdat Fekir van het veld was gestuurd. De laatste tien minuten controleerde Barcelona het spel en kwam de winst niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

55 minuten geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

1 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

2 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

2 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

4 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

5 uur geleden