De Jong boekt zege tijdens grandslamdebuut en treft nu Sinner
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft zijn grandslamdebuut op de Australian Open bekroond met een zege. De nummer 3 van Nederland was in de eerste ronde met 4-6 6-2 6-3 6-4 te sterk voor de Argentijn Pedro Cachín, de mondiale nummer 72.
Voor De Jong, die het afmaakte met een lovegame, betekent de zege het hoogtepunt uit zijn loopbaan. Nooit eerder wist de 23-jarige tennisser een wedstrijd te winnen op ATP-niveau. Hij heeft in Melbourne nu 180.000 Australische dollar verdiend, omgerekend bijna 110.000 euro. In zijn hele carrière sloeg hij tot nog toe iets meer dan 400.000 euro bij elkaar.
De Jong neemt het in de tweede ronde op tegen de Italiaan Jannik Sinner. De nummer 4 van de wereld was eerder op de dag in drie sets te sterk voor Botic van de Zandschulp.
De Jong, de mondiale nummer 148, won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden in Melbourne.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
3 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
6 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
14 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
14 uur geleden