De Jong boekt zege tijdens grandslamdebuut en treft nu Sinner
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft zijn grandslamdebuut op de Australian Open bekroond met een zege. De nummer 3 van Nederland was in de eerste ronde met 4-6 6-2 6-3 6-4 te sterk voor de Argentijn Pedro Cachín, de mondiale nummer 72.
Voor De Jong, die het afmaakte met een lovegame, betekent de zege het hoogtepunt uit zijn loopbaan. Nooit eerder wist de 23-jarige tennisser een wedstrijd te winnen op ATP-niveau. Hij heeft in Melbourne nu 180.000 Australische dollar verdiend, omgerekend bijna 110.000 euro. In zijn hele carrière sloeg hij tot nog toe iets meer dan 400.000 euro bij elkaar.
De Jong neemt het in de tweede ronde op tegen de Italiaan Jannik Sinner. De nummer 4 van de wereld was eerder op de dag in drie sets te sterk voor Botic van de Zandschulp.
De Jong, de mondiale nummer 148, won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden in Melbourne.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 minuten geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
13 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
20 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
21 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geleden