De Jong boekt zege tijdens grandslamdebuut en treft nu Sinner
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft zijn grandslamdebuut op de Australian Open bekroond met een zege. De nummer 3 van Nederland was in de eerste ronde met 4-6 6-2 6-3 6-4 te sterk voor de Argentijn Pedro Cachín, de mondiale nummer 72.
Voor De Jong, die het afmaakte met een lovegame, betekent de zege het hoogtepunt uit zijn loopbaan. Nooit eerder wist de 23-jarige tennisser een wedstrijd te winnen op ATP-niveau. Hij heeft in Melbourne nu 180.000 Australische dollar verdiend, omgerekend bijna 110.000 euro. In zijn hele carrière sloeg hij tot nog toe iets meer dan 400.000 euro bij elkaar.
De Jong neemt het in de tweede ronde op tegen de Italiaan Jannik Sinner. De nummer 4 van de wereld was eerder op de dag in drie sets te sterk voor Botic van de Zandschulp.
De Jong, de mondiale nummer 148, won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden in Melbourne.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
5 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
6 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden