De Jong blij met zege Barcelona en 'zware' rentree
BARCELONA (ANP) - Na ruim vijf maanden keerde Frenkie de Jong terug bij Barcelona als invaller in het Champions League-duel met Young Boys. Zijn ploeg won met 5-0 en De Jong had genoten. "Het is fijn om terug te zijn, maar ik heb het zwaar gehad die vijftien minuten", vertelde hij bij Ziggo.
"Ik ben blij met de zege en de eerste 3 punten in de Champions League dit seizoen", zei de middenvelder, die in de 75e minuut Lamine Yamal was komen vervangen bij een 4-0-stand. "Het was goed om weer op het veld te zijn en mooi dat ik zo'n applaus kreeg en dat ze mijn naam scandeerden."
Topfit is hij nog niet na zijn enkelblessure. Op 21 april had hij zijn laatste wedstrijd gespeeld. Tegen Real Madrid verliet hij destijds per brancard het veld. "Het was zwaar vandaag. Ik heb nog wat trainingen nodig, maar dat is normaal als je er zo lang uit bent geweest."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
15 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
18 uur geleden