De Jong benoemd tot directeur Eredivisie CV
ZEIST (ANP) - Jan de Jong is benoemd tot directeur van de Eredivisie CV, de belangenvereniging voor clubs in de hoogste klasse van het Nederlandse profvoetbal. De voormalige directeur van de NOS en Feyenoord volgt Mattijs Manders op, die vanaf 1 juni NAC Breda leidt.
De Jong was de afgelopen maanden al actief als directeur ad-interim van de ECV. Hij werd maandag tijdens een vergadering van de ECV definitief benoemd.
"De afgelopen maanden heeft Jan de Jong de Eredivisie CV in een moeilijke periode uitstekend geleid", zegt John Jaakke, voorzitter van de raad van commissarissen van de de ECV. "Deze benoeming is daar een gevolg van. Gelet op de positie van het betaald voetbal en de toekomstplannen van de ECV is continuïteit in de leiding van de ECV bovendien een vereiste. Wij zijn daarom blij dat we met Jan de Jong hebben kunnen afspreken dat hij de komende jaren aan de ECV verbonden zal zijn."
De Jong werkte 24 jaar lang bij de NOS. Van 2010 tot 2017 fungeerde hij als algemeen directeur van de Nederlandse Omroep Stichting. Daarna maakte De Jong de overstap naar Feyenoord. Hij vertrok na ruim anderhalf jaar bij de Rotterdamse club vanwege een verschil van inzicht met de raad van commissarissen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
33 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
2 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden