De Jong benoemd tot directeur Eredivisie CV
ZEIST (ANP) - Jan de Jong is benoemd tot directeur van de Eredivisie CV, de belangenvereniging voor clubs in de hoogste klasse van het Nederlandse profvoetbal. De voormalige directeur van de NOS en Feyenoord volgt Mattijs Manders op, die vanaf 1 juni NAC Breda leidt.
De Jong was de afgelopen maanden al actief als directeur ad-interim van de ECV. Hij werd maandag tijdens een vergadering van de ECV definitief benoemd.
"De afgelopen maanden heeft Jan de Jong de Eredivisie CV in een moeilijke periode uitstekend geleid", zegt John Jaakke, voorzitter van de raad van commissarissen van de de ECV. "Deze benoeming is daar een gevolg van. Gelet op de positie van het betaald voetbal en de toekomstplannen van de ECV is continuïteit in de leiding van de ECV bovendien een vereiste. Wij zijn daarom blij dat we met Jan de Jong hebben kunnen afspreken dat hij de komende jaren aan de ECV verbonden zal zijn."
De Jong werkte 24 jaar lang bij de NOS. Van 2010 tot 2017 fungeerde hij als algemeen directeur van de Nederlandse Omroep Stichting. Daarna maakte De Jong de overstap naar Feyenoord. Hij vertrok na ruim anderhalf jaar bij de Rotterdamse club vanwege een verschil van inzicht met de raad van commissarissen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
8 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geleden