
De Jong: als wij zo spelen, kan bijna niemand ons verslaan
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Luuk de Jong maakte zijn elftal een compliment na de overtuigende zege op Feyenoord (3-0) in de Eredivisie. "Als wij zo spelen, zijn er in de competitie weinig ploegen die ons kunnen verslaan", zei hij.
PSV was met name in de eerste helft oppermachtig. "Daar was ik wel een beetje verbaasd over, want Feyenoord is ook een sterke ploeg. Feyenoord wist het de eerste helft niet helemaal", vervolgde De Jong. "Als zij willen opbouwen en het lukt niet, dan groei je in de wedstrijd. Want opbouwen is een kwaliteit van ze. Wij moeten dan wel de doelpunten maken en dat gebeurde ook. We voetbalden er goed doorheen."
De Jong scoorde begin november voor het laatst in de competitie. Tegen Feyenoord nam hij na een klein halfuur spelen met zijn hoofd de tweede treffer voor zijn rekening. Ivan Perisic gaf de assist, net als bij het openingsdoelpunt van Noa Lang. "Je weet dat Ivan zowel met links als rechts kan voorgeven. Een verschil met vorig seizoen is ook dat er toen veel voorzetten kwamen van de vleugelverdedigers Teze en Dest. Nu komen er iets minder ballen van de zijkanten."
PSV gaat dankzij de overtuigende zege met een goed gevoel de winterstop in. Acht dagen eerder lieten de Brabanders zich nog verrassen door sc Heerenveen. De Jong: "Natuurlijk hebben we onszelf de vraag gesteld hoe dat kon. We hebben de koppen bij elkaar gestoken en zijn weer doorgegaan. Vorig seizoen zijn we overtuigend kampioen geworden. Ook als je veel wint en succes hebt, moet je elke keer weer het goede gevoel bij jezelf oproepen. Dat is niet altijd even makkelijk, het is menselijk dat dat soms niet gebeurt."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
29 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.
10 uur geleden