De Hypotheker: grote vraag naar hypotheken om te verduurzamen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanvragen voor een hypotheek om een woning te verbouwen of te verduurzamen stijgt in rap tempo. Hypotheekadviseur De Hypotheker ziet dat het aantal aanvragen in een jaar tijd met 90 procent is gestegen, zegt de keten in een rapport over de eerste vier maanden van het jaar. Vaak wordt de overwaarde van een huis ingezet om de hypotheek rond te krijgen.
Volgens het onderzoek onder bijna duizend huizenbezitters denkt de helft minstens een ton overwaarde te hebben. Ruim een kwart wil de overwaarde inzetten voor de duurzaamheidsslag of andere verbeteringen. De overwaarde is het gevolg van de sterk gestegen prijzen op de woningmarkt. Maar een groot deel van de ondervraagden geeft ook aan niet helemaal tevreden te zijn met het huis. Volgens De Hypotheker is het met name voor deze groep interessant om de overwaarde in te zetten voor een verbouwing.
Bij een hypotheek van 300.000 euro en een woningwaarde van 450.000 euro, is er voldoende ruimte om een deel van de overwaarde te benutten", legt Menno Luiten, commercieel directeur van De Hypotheker, uit. Volgens hem is het met de huidige hoge energieprijzen "extra interessant" om de woning duurzamer te maken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
13 uur geleden