Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheker: grote vraag naar hypotheken om te verduurzamen

De Hypotheker: grote vraag naar hypotheken om te verduurzamen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanvragen voor een hypotheek om een woning te verbouwen of te verduurzamen stijgt in rap tempo. Hypotheekadviseur De Hypotheker ziet dat het aantal aanvragen in een jaar tijd met 90 procent is gestegen, zegt de keten in een rapport over de eerste vier maanden van het jaar. Vaak wordt de overwaarde van een huis ingezet om de hypotheek rond te krijgen.

Volgens het onderzoek onder bijna duizend huizenbezitters denkt de helft minstens een ton overwaarde te hebben. Ruim een kwart wil de overwaarde inzetten voor de duurzaamheidsslag of andere verbeteringen. De overwaarde is het gevolg van de sterk gestegen prijzen op de woningmarkt. Maar een groot deel van de ondervraagden geeft ook aan niet helemaal tevreden te zijn met het huis. Volgens De Hypotheker is het met name voor deze groep interessant om de overwaarde in te zetten voor een verbouwing.

Bij een hypotheek van 300.000 euro en een woningwaarde van 450.000 euro, is er voldoende ruimte om een deel van de overwaarde te benutten", legt Menno Luiten, commercieel directeur van De Hypotheker, uit. Volgens hem is het met de huidige hoge energieprijzen "extra interessant" om de woning duurzamer te maken.

Meer uit Financieel

Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

38 minuten geleden
China mikt op groei economie tussen 4,5 en 5 procent in 2026

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.

40 minuten geleden
Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

10 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

13 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

13 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

14 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

15 uur geleden