De Hypotheekshop merkt flinke toename hypotheekaanvragen
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal aanvragen voor hypotheken neemt de laatst weken flink toe, merkt De Hypotheekshop. Dat komt waarschijnlijk doordat meerdere banken recent de hypotheekrente wat hebben verhoogd en mensen bang zijn dat de rente nog verder stijgt. Zowel de Nederlandsche Bank (DNB) als ABN AMRO kondigde onlangs aan dat de hypotheekrente de komende tijd "licht kan stijgen".
De afgelopen twee weken waren er volgens De Hypotheekshop ruim 50 procent meer aanvragen, wat neerkomt op meer dan 15.000 aanvragen per week. Vooral oversluiters en doorstromers die op zoek zijn naar een volgende koopwoning sluiten momenteel een nieuwe hypotheek af. Zij veroorzaken de piek van de hypotheekaanvragen die volgens De Hypotheekshop een van de hoogste is in de afgelopen tien jaar.
Niet alle hypotheekverstrekkers voeren dezelfde rentewijzigingen door, constateert De Hypotheekshop. De grote banken hebben de hypotheekrente over het algemeen iets meer dan gemiddeld verhoogd. Deze banken hebben grote hypotheekportefeuilles en lijken volgens de hypotheekadviseur alvast voor te sorteren op de hogere kapitaalvereisten voor hypotheken die De Nederlandsche Bank (DNB) instelt per 1 januari. DNB vindt namelijk dat de invoering van een ondergrens voor de meer risicovolle hypotheken noodzakelijk is. De reden daarvoor zijn de steeds verder stijgende huizenprijzen.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
9 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
15 uur geleden