Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheekshop: hypotheekverstrekkers verhogen rente massaal

De Hypotheekshop: hypotheekverstrekkers verhogen rente massaal

AMSTERDAM (ANP) - Geldverstrekkers hebben massaal hun hypotheekrentes verhoogd door de onrust op de financiële markten. Bijna alle veertig financiers in Nederland zijn daartoe overgegaan. Op vrijdag, de dag waarop de meeste rentewijzigingen worden doorgevoerd, verhogen maar liefst 25 aanbieders tegelijk de hypotheekrente. Dat is volgens hypotheekadviseur De Hypotheek sinds de start van de meting daarvan in 2016 nog niet voorgekomen.

Door de stijging van de rente op de kapitaalmarkt worden de geldverstrekkers gedwongen om de hogere leenkosten door te berekenen in de hypotheekrentes om geen verlies te maken. De gemiddelde hypotheekrente stijgt daardoor deze week met 0,3 procentpunt. Dat is volgens de adviseur de grootste stijging sinds 2008.

Meerdere geldverstrekkers hebben deze week zelfs tweemaal hun tarieven aangepast. Ook de grootbanken SNS, ING en ABN AMRO verhogen vrijdag hun tarieven. Meerdere aanbieders, waaronder Rabobank en ING, hebben ook voor volgende week al flinke verhogingen aangekondigd.

Rentevastperioden

Sinds het laagterecord van 1,42 procent in september 2021 is de hypotheekrente 2,3 procentpunt gestegen tot een gemiddelde van 3,72 procent over alle gangbare rentevastperioden. Op langere rentevastperioden van twintig en dertig jaar en zonder Nationale Hypotheek Garantie (NHG) komen veel individuele hypotheekrentes al boven de 4 procent uit.

Door de gestegen hypotheekrente kiezen huizenkopers, oversluiters en verbouwers weer eerder voor een tienjaars rentevastperiode dan de afgelopen jaren het geval was. Daarnaast merkt de hypotheekadviseur ook dat de hogere rente een aflossingsvrije hypotheek minder aantrekkelijk maakt voor starters.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

15 minuten geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

6 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

6 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

8 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

8 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

10 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

10 uur geleden