Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheekshop: hypotheekverstrekkers verhogen rente massaal

De Hypotheekshop: hypotheekverstrekkers verhogen rente massaal

AMSTERDAM (ANP) - Geldverstrekkers hebben massaal hun hypotheekrentes verhoogd door de onrust op de financiële markten. Bijna alle veertig financiers in Nederland zijn daartoe overgegaan. Op vrijdag, de dag waarop de meeste rentewijzigingen worden doorgevoerd, verhogen maar liefst 25 aanbieders tegelijk de hypotheekrente. Dat is volgens hypotheekadviseur De Hypotheek sinds de start van de meting daarvan in 2016 nog niet voorgekomen.

Door de stijging van de rente op de kapitaalmarkt worden de geldverstrekkers gedwongen om de hogere leenkosten door te berekenen in de hypotheekrentes om geen verlies te maken. De gemiddelde hypotheekrente stijgt daardoor deze week met 0,3 procentpunt. Dat is volgens de adviseur de grootste stijging sinds 2008.

Meerdere geldverstrekkers hebben deze week zelfs tweemaal hun tarieven aangepast. Ook de grootbanken SNS, ING en ABN AMRO verhogen vrijdag hun tarieven. Meerdere aanbieders, waaronder Rabobank en ING, hebben ook voor volgende week al flinke verhogingen aangekondigd.

Rentevastperioden

Sinds het laagterecord van 1,42 procent in september 2021 is de hypotheekrente 2,3 procentpunt gestegen tot een gemiddelde van 3,72 procent over alle gangbare rentevastperioden. Op langere rentevastperioden van twintig en dertig jaar en zonder Nationale Hypotheek Garantie (NHG) komen veel individuele hypotheekrentes al boven de 4 procent uit.

Door de gestegen hypotheekrente kiezen huizenkopers, oversluiters en verbouwers weer eerder voor een tienjaars rentevastperiode dan de afgelopen jaren het geval was. Daarnaast merkt de hypotheekadviseur ook dat de hogere rente een aflossingsvrije hypotheek minder aantrekkelijk maakt voor starters.

Meer uit Financieel

Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

17 minuten geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

55 minuten geleden
FrieslandCampina speelt met 90 miljoen in op eiwitrijke trend

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.

1 uur geleden
EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

2 uur geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

2 uur geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.

3 uur geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

3 uur geleden