De Hypotheekshop: hypotheekrentes verlaagd om hogere NHG-grens
AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar de verhoging van de grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) per 1 januari volgend jaar, hebben bijna alle geldverstrekkers hun hypotheekrente verlaagd. Dat meldt adviseur De Hypotheekshop. Met die renteverlaging lijken hypotheekverstrekkers te willen voorsorteren op een aanstaande concurrentiestrijd.
De NHG biedt een vangnet voor het geval de huizenprijzen gaan dalen en daarmee de garantie dat huizenkopers niet met een restschuld blijven zitten. De grens om in aanmerking te komen voor NHG ligt nu nog op 355.000 euro, vanaf volgend jaar op 405.000 euro. Daardoor komen vanaf 1 januari meer huizen in aanmerking voor NHG, met name als de huizenprijzen gaan dalen.
De Hypotheekshop ziet als gevolg van het grotere aanbod in huizen binnen het NHG-segment de concurrentie toenemen. Volgens de hypotheekadviseur verlaagden "bijna alle actieve geldverstrekkers", veertig in totaal, hun hypotheekrentes vorige week. Het ging daarbij met name om hypotheekrentes met NHG. De gemiddelde rente op een tien jaar vaste hypotheek met hypotheekgarantie daalde 0,14 procentpunt, volgens De Hypotheekshop de grootste daling sinds de kredietcrisis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
6 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
9 uur geleden