Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheekshop: hypotheekrente weer even hoog als eind 2013

De Hypotheekshop: hypotheekrente weer even hoog als eind 2013

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is terug op het niveau van bijna negen jaar geleden. Na een verdere stijging het afgelopen kwartaal bedraagt de gemiddelde rente volgens De Hypotheekshop nu meer dan 4 procent. De hypotheekadviseur zegt dat de stijgende rente en het afnemende vertrouwen in de economie nog niet voor veel terughoudendheid bij kopers op de woningmarkt zorgen.

"Het is niet ondenkbaar dat het aantal aanvragen van huizenkopers de komende maanden zal toenemen. Het huizenaanbod is groter dan de afgelopen jaren het geval was. Mogelijk ook dat consumenten rekening houden met een verdere rentestijging en een lagere leencapaciteit in 2023", luidt de verwachting van De Hypotheekshop.

De reden voor de stijging van de hypotheekrente is volgens de adviesorganisatie de flinke verhoging van de rente op de kapitaalmarkt, waar hypotheekverstrekkers hun geld kunnen lenen. Dat komt doordat centrale banken de rente verhogen om de hoge inflatie te bestrijden. Vorig jaar was de gemiddelde hypotheekrente, waarbij gekeken is naar vijf, tien en twintig jaar rentevast met NHG-garantie, nog onder de 1,5 procent.

Seizoenseffect

De afgelopen drie maanden nam het aantal hypotheekaanvragen vanuit starters en doorstromers weliswaar af, maar dat zou passen bij het seizoenseffect. "Dat patroon heeft voornamelijk te maken met de zomervakantie, waardoor het derde kwartaal in een jaar normaal gesproken het laagste aantal aanvragen telt." Aan de randen van Nederland - in Groningen, Friesland, Overijssel, Limburg en Zeeland - nam het aantal aanvragen vanuit huizenkopers juist toe.

Volgens De Hypotheekshop is er vergeleken met begin dit jaar "veel meer aandacht" voor de energielasten van de nieuwe woning. "Ook worden steeds vaker de kosten van isolatie, zowel door kopers als door verbouwers, meegefinancierd in de hypotheek."

De Hypotheker kwam eerder op maandag al met cijfers waaruit bleek dat het totale aantal hypotheekaanvragen de afgelopen maanden met 20 procent is gedaald in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Kredietverstrekkers kregen driekwart minder verzoeken om een hypotheek over te sluiten. Het aantal aanvragen van een hypotheek voor de aankoop van een huis daalde met 7 procent.

Meer uit Financieel

Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

1 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiƫle details over de overname.

1 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

1 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

2 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

3 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

3 uur geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

4 uur geleden