Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheekshop: grootste stijging rentes sinds kredietcrisis

De Hypotheekshop: grootste stijging rentes sinds kredietcrisis

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is de afgelopen week in het hoogste tempo gestegen sinds de kredietcrisis. Hypotheekadviseur De Hypotheekshop meldt dat bijna alle geldverstrekkers hun tarieven hebben verhoogd.

De rentestijging komt voort uit het herstel van de economie, de hoge inflatie en het anticiperen op het afbouwen van stimuleringsmaatregelen door de centrale banken. Zo sluit de Europese Centrale Bank een rentestap dit jaar niet uit. Volgens De Hypotheekshop dwingt de oplopende marktrente hypotheekaanbieders om dit voorbeeld te volgen.

De adviseur benadrukt dat de rentes de laatste jaren vaak met kleine stapjes wijzigden. Dan gaat het vaak om stappen van 0,05 procentpunt. "Deze week waren verhogingen met 0,2 tot 0,5 procentpunt opeens de standaard. Bij elkaar leidde dat zelfs tot de grootste gemiddelde weekstijging sinds juni 2008", aldus de adviseur.

De oplopende rentes zorgen ervoor dat meer mensen hun hypotheek oversluiten. Het aantal hypotheekaanvragen zal deze week uitkomen op circa 20.000 verwacht De Hypotheekshop. Dat zou een verdubbeling betekenen ten opzichte van de 10.000 aanvragen die de laatste jaren gebruikelijk waren. De eerste weken van 2022 was al sprake van een toename. Naast oversluiters zijn er ook relatief veel aanvragen van mensen die meer geld willen lenen voor een verbouwing.

Meer uit Financieel

Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

24 minuten geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

26 minuten geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

1 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

1 uur geleden
Retailexperts: AH mist tot 200 miljoen omzet door cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.

1 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Albert Heijn deelt shoptegoed uit aan gedupeerde bezorgklanten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden