De Hypotheekshop: grootste stijging rentes sinds kredietcrisis
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is de afgelopen week in het hoogste tempo gestegen sinds de kredietcrisis. Hypotheekadviseur De Hypotheekshop meldt dat bijna alle geldverstrekkers hun tarieven hebben verhoogd.
De rentestijging komt voort uit het herstel van de economie, de hoge inflatie en het anticiperen op het afbouwen van stimuleringsmaatregelen door de centrale banken. Zo sluit de Europese Centrale Bank een rentestap dit jaar niet uit. Volgens De Hypotheekshop dwingt de oplopende marktrente hypotheekaanbieders om dit voorbeeld te volgen.
De adviseur benadrukt dat de rentes de laatste jaren vaak met kleine stapjes wijzigden. Dan gaat het vaak om stappen van 0,05 procentpunt. "Deze week waren verhogingen met 0,2 tot 0,5 procentpunt opeens de standaard. Bij elkaar leidde dat zelfs tot de grootste gemiddelde weekstijging sinds juni 2008", aldus de adviseur.
De oplopende rentes zorgen ervoor dat meer mensen hun hypotheek oversluiten. Het aantal hypotheekaanvragen zal deze week uitkomen op circa 20.000 verwacht De Hypotheekshop. Dat zou een verdubbeling betekenen ten opzichte van de 10.000 aanvragen die de laatste jaren gebruikelijk waren. De eerste weken van 2022 was al sprake van een toename. Naast oversluiters zijn er ook relatief veel aanvragen van mensen die meer geld willen lenen voor een verbouwing.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
14 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
17 uur geleden