De Hypotheekshop: grootste stijging rentes sinds kredietcrisis
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is de afgelopen week in het hoogste tempo gestegen sinds de kredietcrisis. Hypotheekadviseur De Hypotheekshop meldt dat bijna alle geldverstrekkers hun tarieven hebben verhoogd.
De rentestijging komt voort uit het herstel van de economie, de hoge inflatie en het anticiperen op het afbouwen van stimuleringsmaatregelen door de centrale banken. Zo sluit de Europese Centrale Bank een rentestap dit jaar niet uit. Volgens De Hypotheekshop dwingt de oplopende marktrente hypotheekaanbieders om dit voorbeeld te volgen.
De adviseur benadrukt dat de rentes de laatste jaren vaak met kleine stapjes wijzigden. Dan gaat het vaak om stappen van 0,05 procentpunt. "Deze week waren verhogingen met 0,2 tot 0,5 procentpunt opeens de standaard. Bij elkaar leidde dat zelfs tot de grootste gemiddelde weekstijging sinds juni 2008", aldus de adviseur.
De oplopende rentes zorgen ervoor dat meer mensen hun hypotheek oversluiten. Het aantal hypotheekaanvragen zal deze week uitkomen op circa 20.000 verwacht De Hypotheekshop. Dat zou een verdubbeling betekenen ten opzichte van de 10.000 aanvragen die de laatste jaren gebruikelijk waren. De eerste weken van 2022 was al sprake van een toename. Naast oversluiters zijn er ook relatief veel aanvragen van mensen die meer geld willen lenen voor een verbouwing.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
11 uur geleden