De Hypotheekshop: grootste stijging rentes sinds kredietcrisis
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is de afgelopen week in het hoogste tempo gestegen sinds de kredietcrisis. Hypotheekadviseur De Hypotheekshop meldt dat bijna alle geldverstrekkers hun tarieven hebben verhoogd.
De rentestijging komt voort uit het herstel van de economie, de hoge inflatie en het anticiperen op het afbouwen van stimuleringsmaatregelen door de centrale banken. Zo sluit de Europese Centrale Bank een rentestap dit jaar niet uit. Volgens De Hypotheekshop dwingt de oplopende marktrente hypotheekaanbieders om dit voorbeeld te volgen.
De adviseur benadrukt dat de rentes de laatste jaren vaak met kleine stapjes wijzigden. Dan gaat het vaak om stappen van 0,05 procentpunt. "Deze week waren verhogingen met 0,2 tot 0,5 procentpunt opeens de standaard. Bij elkaar leidde dat zelfs tot de grootste gemiddelde weekstijging sinds juni 2008", aldus de adviseur.
De oplopende rentes zorgen ervoor dat meer mensen hun hypotheek oversluiten. Het aantal hypotheekaanvragen zal deze week uitkomen op circa 20.000 verwacht De Hypotheekshop. Dat zou een verdubbeling betekenen ten opzichte van de 10.000 aanvragen die de laatste jaren gebruikelijk waren. De eerste weken van 2022 was al sprake van een toename. Naast oversluiters zijn er ook relatief veel aanvragen van mensen die meer geld willen lenen voor een verbouwing.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
14 minuten geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
18 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
6 uur geleden