Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hypotheekshop: angst voor recessie merkbaar op woningmarkt

De Hypotheekshop: angst voor recessie merkbaar op woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De angst voor een economische recessie laat zijn sporen na op de woningmarkt. Dat concludeert De Hypotheekshop. De hypotheekadviseur merkt dat geldverstrekkers vaart maken met het verhogen van de rente. Vooral op leningen met een korte looptijd lijkt er sprake van "lichte paniek" gezien de verhogingen met wel 0,4 tot 0,7 procentpunt per keer.

De adviseur wijst naar een reeks ontwikkelingen die de rentestijgingen veroorzaken. Dan gaat het onder andere om de aankondiging van nieuwe renteverhogingen door de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse Federal Reserve, in combinatie met de daling van het Britse pond en de waarschijnlijke sabotage van de Nord Stream-pijpleiding. Doordat de rentes op de kapitaalmarkt stijgen gaan ook de hypotheekrentes omhoog.

Zeker vijftien aanbieders zouden hun rente deze week meermaals hebben verhoogd. Ook de termijn waarop de renteverhogingen worden doorgevoerd liggen hoger dan gebruikelijk. In sommige gevallen gaat de renteverhoging de dag na de aankondiging al in.

Snellere stijging rentes kortlopende leningen

Verder merkt De Hypotheekshop dat rentes op leningen met een looptijd van 5 of 10 jaar de laatste weken harder stijgen dan de rentes op hypotheken met een looptijd van 20 tot 30 jaar. Daardoor worden de verschillen tussen rentes met een lange en korte looptijd steeds kleiner. Volgens een deel van de economen is dit een voorbode van een recessie. Kredietverstrekkers voorzien juist voor de kortere termijn een groter risico en vragen daarom een hogere rente.

De gemiddelde rente staat momenteel op 4,28 procent en zal eind deze week mogelijk op 4,4 procent uitkomen. Een jaar geleden ging het met een gemiddelde rente van 1,42 procent nog om de laagste rentestand ooit.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

3 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

4 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

6 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

7 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

8 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

8 uur geleden