Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Hoop Scheffer: Rutte maakt hele goede kans als topman NAVO

De Hoop Scheffer: Rutte maakt hele goede kans als topman NAVO

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NAVO-topman Jaap de Hoop Scheffer schat de kansen voor premier Mark Rutte hoog in om de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO te worden, zei De Hoop Scheffer in het tv-programma Buitenhof. "Ik denk dat onze demissionair premier een hele goede kans maakt."

De Hoop Scheffer was vorige week in Brussel. "Daar wordt met name over zijn kandidatuur gepraat." Maar, zo tekent de oud-NAVO-topman daar meteen bij aan: alle NAVO-lidstaten moeten zijn kandidatuur steunen. Volgens De Hoop Scheffer proberen landen er nogal eens "een slaatje uit te slaan" door als wederdienst voor de steun aan een kandidaat, een belangrijke benoeming te eisen voor een eigen landgenoot binnen de NAVO. "Op het moment dat je dat toelaat, zijn er weer vijf andere landen die ook wat willen."

"Niets is zeker tot dat er consensus is en de hamer is gevallen", benadrukt De Hoop Scheffer.

De NAVO zoekt al lang een opvolger voor de Noor Jens Stoltenberg. Rutte zei eind oktober beschikbaar te zijn als secretaris-generaal van de NAVO. Eind november werd duidelijk dat NAVO-landen Rutte op dit moment zien als de enige serieuze kandidaat om secretaris-generaal van het bondgenootschap te worden.

Meer uit Binnenland

Franse minister: Russisch paasbestand was een marketingoperatie

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft het door Rusland afgekondigde staakt-het-vuren voor Pasen omschreven als een marketingoperatie. De Russische president Vladimir Poetin zou daarmee willen voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump ongeduldig wordt.

8 minuten geleden
Paulien Cornelisse volgt Maarten van Rossem op bij Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse volgt Maarten van Rossem vanaf komend seizoen op als jurylid van het programma De Slimste Mens. Dat heeft KRO-NCRV dinsdag bekendgemaakt. De 81-jarige Van Rossem en presentator Philip Freriks (80) namen in januari na 25 seizoenen afscheid van het programma.

55 minuten geleden
Natuur & Milieu: schade door industrie minimaal 7 miljard euro

UTRECHT (ANP) - De milieu- en gezondheidsschade door de Nederlandse industrie loopt jaarlijks op tot minimaal 7 miljard euro, stelt Natuur & Milieu na eigen onderzoek. Daarvoor heeft de milieuorganisatie de uitstoot geanalyseerd van 483 bedrijven. Met een rekenmethode van onderzoeksbureau CE Delft kon de organisatie daar een kostenplaatje aan hangen.

5 uur geleden
Man omgekomen door schietincident in Venlo

VENLO (ANP) - Door een schietincident in Venlo is een 50-jarige man om het leven gekomen, meldt de politie. Het slachtoffer is afkomstig uit de gemeente Horst aan de Maas.

13 uur geleden
Nabestaanden moorden Weiteveen stellen politie aansprakelijk

WEITEVEEN (ANP) - De nabestaanden van de dubbele moord in Weiteveen stellen de politie aansprakelijk, bevestigen hun advocaten na berichtgeving door het AD. Ze zijn van mening dat de politie nalatig heeft gehandeld.

14 uur geleden
Wijkertunnel weer open na ongeluk met bussen vol AZ-supporters

BEVERWIJK (ANP) - De Wijkertunnel in de A9 bij Beverwijk is weer in beide richtingen open, meldt Rijkswaterstaat. De tunnel ging maandag in de loop van de middag dicht omdat er een ongeluk was met twee bussen vol AZ-supporters. Vijf mensen kampten met onder meer nek- en rugklachten, een persoon is naar het ziekenhuis overgebracht.

15 uur geleden
Man opgepakt voor dodelijk schietincident in Haagse wijk Laak

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondag een man van 21 uit Den Haag opgepakt voor een schietincident waarbij vrijdag een eveneens 21-jarige man uit Den Haag om het leven kwam. Ook de vermoedelijke vluchtauto, een zwarte Citroën C1, is gevonden en in beslag genomen.

16 uur geleden