Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Haan: spelers van Jong Oranje zijn nu verder dan 15 jaar terug

De Haan: spelers van Jong Oranje zijn nu verder dan 15 jaar terug

HEERENVEEN (ANP) - Van het huidige Jong Oranje mag bij het komende Europees kampioenschap voetbal veel worden verwacht. Dat vindt Foppe de Haan, die het hoogste Nederlandse jeugdteam in 2006 als bondscoach voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel bezorgde. Een jaar later was De Haan met Jong Oranje bij het EK in eigen land opnieuw succesvol.

"In mijn tijd maakten een aantal spelers bij hun club nog deel uit van het beloftenteam", kijkt de 77-jarige Fries terug. "Nu zijn ze allemaal vaste waarden in het eerste elftal en spelen er ook al een aantal jongens in het buitenland. Er is in dat opzicht best veel veranderd, als je de selecties naast elkaar legt."

Bij het EK van 2006 werd Klaas-Jan Huntelaar met vier doelpunten topscorer, gevolgd door Nicky Hofs met drie treffers. Maceo Rigters, toenmalige spits van NAC Breda, was een jaar later in Nederland met vier doelpunten de verrassende topscorer van het jeugd-EK.

Meer uit Voetbal

Slot ziet duel in eindfase eindelijk kant van Feyenoord op vallen

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot was allesbehalve tevreden over het spel van Feyenoord tegen FC Volendam (3-1). De trainer van de Rotterdammers was wel blij dat het in de eindfase van een wedstrijd eindelijk een keer de goede kant op viel voor zijn elftal.

3 uur geleden
Giménez voorkomt in blessuretijd nieuw puntenverlies Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Eredivisie ternauwernood aan nieuw puntenverlies ontsnapt. Vier dagen na de nederlaag tegen PSV (1-2), nam de regerend kampioen via topscorer Santiago Giménez pas diep in blessuretijd afstand van FC Volendam. Daarna scoorde ook Igor Paixão nog: 3-1. Feyenoord behoudt zo 10 punten achterstand op PSV, dat eerder op donderdag sc Heerenveen met 2-0 versloeg.

5 uur geleden
Recordreeks van Hiddink begint nu zelfs bij trainer Bosz te leven

EINDHOVEN (ANP) - De recordreeks die Peter Bosz met PSV neer kan zetten, begint nu ook bij de trainer zelf te leven. "Het komt nu wel dichtbij, hoe mooi zou dat zijn?", aldus Bosz na de zege van 2-0 op sc Heerenveen tegen ESPN.

7 uur geleden
PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.

8 uur geleden
PSV wint tegen sc Heerenveen (2-0) ook vijftiende competitieduel

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook de vijftiende competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz zette sc Heerenveen met 2-0 aan de kant. PSV heeft nu 13 punten voorsprong op eerste achtervolger Feyenoord, dat later op donderdag tegen FC Volendam speelt.

8 uur geleden
Eerste basisplaats Milambo bij Feyenoord, Stengs ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Antoni Milambo begint in de Eredivisie voor het eerst in de basis bij Feyenoord. De 18-jarige middenvelder neemt in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam de plaats in van Ramiz Zerrouki, die op de reservebank zit. Milambo debuteerde in augustus 2021 op 16-jarige leeftijd in de Conference League-wedstrijd tegen FC Luzern in het eerste elftal van Feyenoord.

9 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder Schouten

EREDIVISIE (ANP) - Jerdy Schouten ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de basisopstelling van PSV. De middenvelder is niet fit. Schouten speelde zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog een belangrijke rol als centrale verdediger.

11 uur geleden