
De Haan: spelers van Jong Oranje zijn nu verder dan 15 jaar terug
HEERENVEEN (ANP) - Van het huidige Jong Oranje mag bij het komende Europees kampioenschap voetbal veel worden verwacht. Dat vindt Foppe de Haan, die het hoogste Nederlandse jeugdteam in 2006 als bondscoach voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel bezorgde. Een jaar later was De Haan met Jong Oranje bij het EK in eigen land opnieuw succesvol.
"In mijn tijd maakten een aantal spelers bij hun club nog deel uit van het beloftenteam", kijkt de 77-jarige Fries terug. "Nu zijn ze allemaal vaste waarden in het eerste elftal en spelen er ook al een aantal jongens in het buitenland. Er is in dat opzicht best veel veranderd, als je de selecties naast elkaar legt."
Bij het EK van 2006 werd Klaas-Jan Huntelaar met vier doelpunten topscorer, gevolgd door Nicky Hofs met drie treffers. Maceo Rigters, toenmalige spits van NAC Breda, was een jaar later in Nederland met vier doelpunten de verrassende topscorer van het jeugd-EK.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden