De Haan: spelers van Jong Oranje zijn nu verder dan 15 jaar terug
HEERENVEEN (ANP) - Van het huidige Jong Oranje mag bij het komende Europees kampioenschap voetbal veel worden verwacht. Dat vindt Foppe de Haan, die het hoogste Nederlandse jeugdteam in 2006 als bondscoach voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel bezorgde. Een jaar later was De Haan met Jong Oranje bij het EK in eigen land opnieuw succesvol.
"In mijn tijd maakten een aantal spelers bij hun club nog deel uit van het beloftenteam", kijkt de 77-jarige Fries terug. "Nu zijn ze allemaal vaste waarden in het eerste elftal en spelen er ook al een aantal jongens in het buitenland. Er is in dat opzicht best veel veranderd, als je de selecties naast elkaar legt."
Bij het EK van 2006 werd Klaas-Jan Huntelaar met vier doelpunten topscorer, gevolgd door Nicky Hofs met drie treffers. Maceo Rigters, toenmalige spits van NAC Breda, was een jaar later in Nederland met vier doelpunten de verrassende topscorer van het jeugd-EK.
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
10 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
22 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden