De Haan: spelers van Jong Oranje zijn nu verder dan 15 jaar terug
HEERENVEEN (ANP) - Van het huidige Jong Oranje mag bij het komende Europees kampioenschap voetbal veel worden verwacht. Dat vindt Foppe de Haan, die het hoogste Nederlandse jeugdteam in 2006 als bondscoach voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel bezorgde. Een jaar later was De Haan met Jong Oranje bij het EK in eigen land opnieuw succesvol.
"In mijn tijd maakten een aantal spelers bij hun club nog deel uit van het beloftenteam", kijkt de 77-jarige Fries terug. "Nu zijn ze allemaal vaste waarden in het eerste elftal en spelen er ook al een aantal jongens in het buitenland. Er is in dat opzicht best veel veranderd, als je de selecties naast elkaar legt."
Bij het EK van 2006 werd Klaas-Jan Huntelaar met vier doelpunten topscorer, gevolgd door Nicky Hofs met drie treffers. Maceo Rigters, toenmalige spits van NAC Breda, was een jaar later in Nederland met vier doelpunten de verrassende topscorer van het jeugd-EK.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
2 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
19 uur geleden