De Groot wil in paralympisch Parijs imponerende reeks uitbreiden
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot hoopt de komende dagen op Roland Garros haar indrukwekkende zegereeks te kunnen uitbreiden. Als ze in Parijs - de stad waar over ruim twee jaar de Paralympische Spelen zijn - de finale weet te bereiken, dan is ze al liefst vijftig wedstrijden op rij ongeslagen.
"Of ik mijn laatste nederlaag nog herinner? Jazeker, die vergeet ik niet zo snel", aldus De Groot, die op 11 februari van vorig jaar voor het laatst verloor. Sindsdien boekte ze liefst 49 overwinningen op rij en bracht ze haar totaal aantal grandslamtitels op dertien.
"Ik ben er eigenlijk niet zo heel erg mee bezig. Wat als je er te veel aan denkt, dan is elke wedstrijd die je wint er weer eentje dichter bij je eerste nederlaag", aldus De Groot (25). "Ik probeer gewoon nieuwe doelen te stellen en wedstrijd voor wedstrijd te denken."
Rustiger aan
De Groot beleefde een zeer succesvol 2021, waarin ze alle grandslamtoernooien wist te winnen en de paralympische titel veroverde. Dit seizoen staat er minder op het spel en daarom doet De Groot het iets rustiger aan.
"Het was een heel bijzonder jaar, maar ik moest wel een soort van resetten. Vorig jaar is best een heftig jaar geweest. Na de Paralympische Spelen reisden we in één keer door naar New York voor de US Open", aldus De Groot. "Ik probeer nu wat vaker kleine rustperiodes in te lassen, bijvoorbeeld voor een korte citytrip. Zo kun je genieten, maar blijf je toch in het ritme."
2024
De paralympisch kampioene moet bekennen dat ze nog niet veel aan de Spelen van 2024 denkt. Die worden gehouden in Parijs, waar ze momenteel verblijft. "Ik ben er nog niet zo mee bezig, want in tegenstelling tot sommige andere sporten heb je in het tennis zoveel belangrijke toernooien. De grand slams worden steeds groter", aldus De Groot.
"Ik ben wel blij dat de Spelen nu eens wat dichterbij zijn. Rio de Janeiro in 2016 was ver weg en vorig jaar de Spelen van Tokio ook. Heerlijk dat ik nu eens met de trein kan reizen. Hopelijk kan mijn familie er straks wel bij aanwezig zijn."
De Groot hoopt dit weekend op de gravelbanen waar het paralympisch toernooi wordt gehouden, voor de derde keer de titel te veroveren. Voor het eerst in de historie mogen er twaalf in plaats van acht speelsters deelnemen. "Die aanpassing is heel bijzonder en een grote stap voor ons", aldus De Groot, die in de halve finale de Zuid-Afrikaanse Kgothatso Montjane treft. "Het geeft aan dat de sport aan het groeien is. We kunnen wel hard roepen dat de sport in ontwikkeling is, maar dit is het bewijs. Hopelijk volgen de andere toernooien snel."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
1 dag geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
1 dag geleden