Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Groenen geven leden laatste woord over eventueel regeerakkoord

De Groenen geven leden laatste woord over eventueel regeerakkoord

BERLIJN (ANP/DPA) - De Groenen geven de 120.000 leden het laatste woord over een regeerakkoord als de Duitse klimaatpartij daarbij betrokken is. Dat is tijdens een partijbijeenkomst in Berlijn besloten, bijna een week na de verkiezingen waarbij De Groenen de derde partij van Duitsland werden.

Als De Groenen deel zullen uitmaken van de nieuwe regering, mogen de leden ook stemmen over de regeringsfuncties die onder partijgenoten worden verdeeld. Leiders Annalena Baerbock en Robert Habeck zijn tijdens de bijeenkomst ook officieel aangesteld als leden van een groep die zich bezighoudt met verkennende coalitiegesprekken.

De Groenen hebben afgelopen week al meermaals gesproken met de Vrije Democraten (FDP), de vierde partij van het land. Zij moeten nog ontdekken of ze met elkaar verder willen gaan, wat belangrijk is voor het vervolg van de coalitieonderhandelingen. Zowel de SPD en de CDU/CSU wil met De Groenen en de FDP in een regering.

De Groenen en de FDP zullen de komende dagen los van elkaar praten met de SPD van Olaf Scholz en de CDU/CSU van Armin Laschet. Hoewel de sociaaldemocraten van Scholz de verkiezingen hebben gewonnen, ten koste van het conservatieve blok, heeft Laschet zijn hoop op het vormen van een coalitie nog niet opgegeven.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

2 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

7 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

7 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

10 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

10 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

12 uur geleden