De Groenen geven leden laatste woord over eventueel regeerakkoord
BERLIJN (ANP/DPA) - De Groenen geven de 120.000 leden het laatste woord over een regeerakkoord als de Duitse klimaatpartij daarbij betrokken is. Dat is tijdens een partijbijeenkomst in Berlijn besloten, bijna een week na de verkiezingen waarbij De Groenen de derde partij van Duitsland werden.
Als De Groenen deel zullen uitmaken van de nieuwe regering, mogen de leden ook stemmen over de regeringsfuncties die onder partijgenoten worden verdeeld. Leiders Annalena Baerbock en Robert Habeck zijn tijdens de bijeenkomst ook officieel aangesteld als leden van een groep die zich bezighoudt met verkennende coalitiegesprekken.
De Groenen hebben afgelopen week al meermaals gesproken met de Vrije Democraten (FDP), de vierde partij van het land. Zij moeten nog ontdekken of ze met elkaar verder willen gaan, wat belangrijk is voor het vervolg van de coalitieonderhandelingen. Zowel de SPD en de CDU/CSU wil met De Groenen en de FDP in een regering.
De Groenen en de FDP zullen de komende dagen los van elkaar praten met de SPD van Olaf Scholz en de CDU/CSU van Armin Laschet. Hoewel de sociaaldemocraten van Scholz de verkiezingen hebben gewonnen, ten koste van het conservatieve blok, heeft Laschet zijn hoop op het vormen van een coalitie nog niet opgegeven.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden