De Groenen geven leden laatste woord over eventueel regeerakkoord
BERLIJN (ANP/DPA) - De Groenen geven de 120.000 leden het laatste woord over een regeerakkoord als de Duitse klimaatpartij daarbij betrokken is. Dat is tijdens een partijbijeenkomst in Berlijn besloten, bijna een week na de verkiezingen waarbij De Groenen de derde partij van Duitsland werden.
Als De Groenen deel zullen uitmaken van de nieuwe regering, mogen de leden ook stemmen over de regeringsfuncties die onder partijgenoten worden verdeeld. Leiders Annalena Baerbock en Robert Habeck zijn tijdens de bijeenkomst ook officieel aangesteld als leden van een groep die zich bezighoudt met verkennende coalitiegesprekken.
De Groenen hebben afgelopen week al meermaals gesproken met de Vrije Democraten (FDP), de vierde partij van het land. Zij moeten nog ontdekken of ze met elkaar verder willen gaan, wat belangrijk is voor het vervolg van de coalitieonderhandelingen. Zowel de SPD en de CDU/CSU wil met De Groenen en de FDP in een regering.
De Groenen en de FDP zullen de komende dagen los van elkaar praten met de SPD van Olaf Scholz en de CDU/CSU van Armin Laschet. Hoewel de sociaaldemocraten van Scholz de verkiezingen hebben gewonnen, ten koste van het conservatieve blok, heeft Laschet zijn hoop op het vormen van een coalitie nog niet opgegeven.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geƫist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
9 uur geleden