De Groenen geven leden laatste woord over eventueel regeerakkoord
BERLIJN (ANP/DPA) - De Groenen geven de 120.000 leden het laatste woord over een regeerakkoord als de Duitse klimaatpartij daarbij betrokken is. Dat is tijdens een partijbijeenkomst in Berlijn besloten, bijna een week na de verkiezingen waarbij De Groenen de derde partij van Duitsland werden.
Als De Groenen deel zullen uitmaken van de nieuwe regering, mogen de leden ook stemmen over de regeringsfuncties die onder partijgenoten worden verdeeld. Leiders Annalena Baerbock en Robert Habeck zijn tijdens de bijeenkomst ook officieel aangesteld als leden van een groep die zich bezighoudt met verkennende coalitiegesprekken.
De Groenen hebben afgelopen week al meermaals gesproken met de Vrije Democraten (FDP), de vierde partij van het land. Zij moeten nog ontdekken of ze met elkaar verder willen gaan, wat belangrijk is voor het vervolg van de coalitieonderhandelingen. Zowel de SPD en de CDU/CSU wil met De Groenen en de FDP in een regering.
De Groenen en de FDP zullen de komende dagen los van elkaar praten met de SPD van Olaf Scholz en de CDU/CSU van Armin Laschet. Hoewel de sociaaldemocraten van Scholz de verkiezingen hebben gewonnen, ten koste van het conservatieve blok, heeft Laschet zijn hoop op het vormen van een coalitie nog niet opgegeven.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
4 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
5 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
6 uur geleden