De Graafschap voorkomt nieuwe stunt amateurs De Treffers
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft in de achtste finales van de KNVB-beker een nieuwe stunt van de amateurs van De Treffers voorkomen. De eerstedivisionist won op eigen veld met 3-0 van de ploeg uit Groesbeek die al twee profclubs had uitgeschakeld. Het is de eerste keer sinds 2009 dat De Graafschap de laatste acht heeft weten te bereiken van het bekertoernooi.
Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt. De Turk Basar Önal opende kort na rust de score en nog binnen het uur maakte Giovanni Korte er met een lobje 2-0 van voor de thuisploeg. Invaller Charlison Benschop bepaalde een klein kwartier voor tijd met een kopbal de eindstand.
Bij De Graafschap ontbrak trainer Adrie Poldervaart op de bank omdat hij maandag met gezondheidsklachten werd opgenomen in het ziekenhuis. Richard Roelofsen verving hem op de bank.
Verrassing
De Treffers, uitkomend in de tweede divisie, was in de vorige ronde van de beker nog met 1-0 te sterk voor Cambuur en verraste in de eerste ronde RKC Waalwijk (2-0).
De loting voor de kwartfinales wordt zaterdagavond verricht.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
19 uur geleden