De Graafschap voorkomt nieuwe stunt amateurs De Treffers
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft in de achtste finales van de KNVB-beker een nieuwe stunt van de amateurs van De Treffers voorkomen. De eerstedivisionist won op eigen veld met 3-0 van de ploeg uit Groesbeek die al twee profclubs had uitgeschakeld. Het is de eerste keer sinds 2009 dat De Graafschap de laatste acht heeft weten te bereiken van het bekertoernooi.
Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt. De Turk Basar Önal opende kort na rust de score en nog binnen het uur maakte Giovanni Korte er met een lobje 2-0 van voor de thuisploeg. Invaller Charlison Benschop bepaalde een klein kwartier voor tijd met een kopbal de eindstand.
Bij De Graafschap ontbrak trainer Adrie Poldervaart op de bank omdat hij maandag met gezondheidsklachten werd opgenomen in het ziekenhuis. Richard Roelofsen verving hem op de bank.
Verrassing
De Treffers, uitkomend in de tweede divisie, was in de vorige ronde van de beker nog met 1-0 te sterk voor Cambuur en verraste in de eerste ronde RKC Waalwijk (2-0).
De loting voor de kwartfinales wordt zaterdagavond verricht.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden