De Graafschap voorkomt nieuwe stunt amateurs De Treffers
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft in de achtste finales van de KNVB-beker een nieuwe stunt van de amateurs van De Treffers voorkomen. De eerstedivisionist won op eigen veld met 3-0 van de ploeg uit Groesbeek die al twee profclubs had uitgeschakeld. Het is de eerste keer sinds 2009 dat De Graafschap de laatste acht heeft weten te bereiken van het bekertoernooi.
Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt. De Turk Basar Önal opende kort na rust de score en nog binnen het uur maakte Giovanni Korte er met een lobje 2-0 van voor de thuisploeg. Invaller Charlison Benschop bepaalde een klein kwartier voor tijd met een kopbal de eindstand.
Bij De Graafschap ontbrak trainer Adrie Poldervaart op de bank omdat hij maandag met gezondheidsklachten werd opgenomen in het ziekenhuis. Richard Roelofsen verving hem op de bank.
Verrassing
De Treffers, uitkomend in de tweede divisie, was in de vorige ronde van de beker nog met 1-0 te sterk voor Cambuur en verraste in de eerste ronde RKC Waalwijk (2-0).
De loting voor de kwartfinales wordt zaterdagavond verricht.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden