De Graafschap verpest Fieldlab-feestje NEC-fans met zege
NIJMEGEN (ANP) - De Graafschap heeft de eerste voetbalwedstrijd in bijna vijf maanden met publiek ten koste van NEC gewonnen. In Nijmegen eindigde het duel in de eerste divisie in 1-2. Ongeveer 1200 supporters waren getuige van de Gelderse derby, die onderdeel is van de Fieldlab-experimenten.
Kort na rust maakte Daryl van Mieghem de openingstreffer namens De Graafschap. Ted van de Pavert verdubbelde de voorsprong een kwartier voor tijd. Elayis Tavsan liet de fans van de thuisclub in ieder geval nog even juichen met de 1-2.
De NEC-fans lieten zich gelden waar dat kon. Het doelpunt van Tavsan werd begroet met het gooien van bier, terwijl het "alles of niets" massaal werd ingezet. Ook scheidsrechter Ingmar Oostrom merkte dat er weer publiek aanwezig was. Niet al zijn beslissingen werden even enthousiast begroet.
Met de overwinning profiteert De Graafschap van het puntenverlies van koploper Cambuur. De Friezen speelden vrijdag met 1-1 gelijk tegen Jong Ajax. De ploeg van trainer Mike Snoei bezet de tweede plaats met 1 punt achterstand op Cambuur. NEC staat zesde.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
14 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden