De Graafschap tweede na zege op FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is door een zege op FC Dordrecht geklommen naar een voorlopige tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Jan Vreman won in Doetinchem met 4-1.
Tristan van Gilst was de grote man bij De Graafschap. Hij opende de score in de 8e minuut op aangeven van Ibrahim El Kadiri. Na de gelijkmaker van Daniël van Vianen na een half uur, zorgde Van Gilst drie minuten later met een schot in de verre hoek ook voor de tweede treffer van de thuisploeg. Mimoun Mahi benutte in de tweede helft nog een strafschop. Philip Brittijn bepaalde met de vierde treffer in de extra tijd de eindstand.
De Graafschap heeft 25 punten uit dertien wedstrijden. Dat zijn er 2 minder dan koploper Helmond Sport en 1 meer dan FC Den Bosch. Helmond Sport speelt zondag nog tegen nummer 4 Excelsior. Den Bosch ontvangt zaterdag Roda JC.
Cambuur
SC Cambuur knokte zich bij Jong AZ terug van een achterstand en won met 3-2. Matthias Nartey opende de score voor de Friezen, die daarna op achterstand kwamen door treffers van Ro-Zangelo Daal (strafschop) en Julian Oerip. Remco Balk en Tyrique Mercera bezorgden de ploeg van coach Henk de Jong alsnog de zege, waardoor Cambuur op 19 punten komt.
ADO Den Haag won met 4-0 bij FC Eindhoven. Dano Lourens maakte de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Dyon Dorenbosch ook de derde treffer. Matteo Waem scoorde nog na de rust. ADO staat door de zege op 18 punten.
VVV-Venlo boekte zijn derde seizoenszege bij Jong Ajax. Konstantinos Doumtsios maakte het enige doelpunt. Bij Ajax maakte Kristian Hlynsson na een blessure zijn rentree. Hij deed één helft mee.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
52 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
5 uur geleden