De Graafschap tweede na zege op FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is door een zege op FC Dordrecht geklommen naar een voorlopige tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Jan Vreman won in Doetinchem met 4-1.
Tristan van Gilst was de grote man bij De Graafschap. Hij opende de score in de 8e minuut op aangeven van Ibrahim El Kadiri. Na de gelijkmaker van Daniël van Vianen na een half uur, zorgde Van Gilst drie minuten later met een schot in de verre hoek ook voor de tweede treffer van de thuisploeg. Mimoun Mahi benutte in de tweede helft nog een strafschop. Philip Brittijn bepaalde met de vierde treffer in de extra tijd de eindstand.
De Graafschap heeft 25 punten uit dertien wedstrijden. Dat zijn er 2 minder dan koploper Helmond Sport en 1 meer dan FC Den Bosch. Helmond Sport speelt zondag nog tegen nummer 4 Excelsior. Den Bosch ontvangt zaterdag Roda JC.
Cambuur
SC Cambuur knokte zich bij Jong AZ terug van een achterstand en won met 3-2. Matthias Nartey opende de score voor de Friezen, die daarna op achterstand kwamen door treffers van Ro-Zangelo Daal (strafschop) en Julian Oerip. Remco Balk en Tyrique Mercera bezorgden de ploeg van coach Henk de Jong alsnog de zege, waardoor Cambuur op 19 punten komt.
ADO Den Haag won met 4-0 bij FC Eindhoven. Dano Lourens maakte de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Dyon Dorenbosch ook de derde treffer. Matteo Waem scoorde nog na de rust. ADO staat door de zege op 18 punten.
VVV-Venlo boekte zijn derde seizoenszege bij Jong Ajax. Konstantinos Doumtsios maakte het enige doelpunt. Bij Ajax maakte Kristian Hlynsson na een blessure zijn rentree. Hij deed één helft mee.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
43 minuten geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
52 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
23 uur geleden