De Graafschap tweede na zege op FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is door een zege op FC Dordrecht geklommen naar een voorlopige tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Jan Vreman won in Doetinchem met 4-1.
Tristan van Gilst was de grote man bij De Graafschap. Hij opende de score in de 8e minuut op aangeven van Ibrahim El Kadiri. Na de gelijkmaker van Daniël van Vianen na een half uur, zorgde Van Gilst drie minuten later met een schot in de verre hoek ook voor de tweede treffer van de thuisploeg. Mimoun Mahi benutte in de tweede helft nog een strafschop. Philip Brittijn bepaalde met de vierde treffer in de extra tijd de eindstand.
De Graafschap heeft 25 punten uit dertien wedstrijden. Dat zijn er 2 minder dan koploper Helmond Sport en 1 meer dan FC Den Bosch. Helmond Sport speelt zondag nog tegen nummer 4 Excelsior. Den Bosch ontvangt zaterdag Roda JC.
Cambuur
SC Cambuur knokte zich bij Jong AZ terug van een achterstand en won met 3-2. Matthias Nartey opende de score voor de Friezen, die daarna op achterstand kwamen door treffers van Ro-Zangelo Daal (strafschop) en Julian Oerip. Remco Balk en Tyrique Mercera bezorgden de ploeg van coach Henk de Jong alsnog de zege, waardoor Cambuur op 19 punten komt.
ADO Den Haag won met 4-0 bij FC Eindhoven. Dano Lourens maakte de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Dyon Dorenbosch ook de derde treffer. Matteo Waem scoorde nog na de rust. ADO staat door de zege op 18 punten.
VVV-Venlo boekte zijn derde seizoenszege bij Jong Ajax. Konstantinos Doumtsios maakte het enige doelpunt. Bij Ajax maakte Kristian Hlynsson na een blessure zijn rentree. Hij deed één helft mee.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
59 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
14 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
15 uur geleden