De Graafschap tweede na zege op FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is door een zege op FC Dordrecht geklommen naar een voorlopige tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Jan Vreman won in Doetinchem met 4-1.
Tristan van Gilst was de grote man bij De Graafschap. Hij opende de score in de 8e minuut op aangeven van Ibrahim El Kadiri. Na de gelijkmaker van Daniël van Vianen na een half uur, zorgde Van Gilst drie minuten later met een schot in de verre hoek ook voor de tweede treffer van de thuisploeg. Mimoun Mahi benutte in de tweede helft nog een strafschop. Philip Brittijn bepaalde met de vierde treffer in de extra tijd de eindstand.
De Graafschap heeft 25 punten uit dertien wedstrijden. Dat zijn er 2 minder dan koploper Helmond Sport en 1 meer dan FC Den Bosch. Helmond Sport speelt zondag nog tegen nummer 4 Excelsior. Den Bosch ontvangt zaterdag Roda JC.
Cambuur
SC Cambuur knokte zich bij Jong AZ terug van een achterstand en won met 3-2. Matthias Nartey opende de score voor de Friezen, die daarna op achterstand kwamen door treffers van Ro-Zangelo Daal (strafschop) en Julian Oerip. Remco Balk en Tyrique Mercera bezorgden de ploeg van coach Henk de Jong alsnog de zege, waardoor Cambuur op 19 punten komt.
ADO Den Haag won met 4-0 bij FC Eindhoven. Dano Lourens maakte de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Dyon Dorenbosch ook de derde treffer. Matteo Waem scoorde nog na de rust. ADO staat door de zege op 18 punten.
VVV-Venlo boekte zijn derde seizoenszege bij Jong Ajax. Konstantinos Doumtsios maakte het enige doelpunt. Bij Ajax maakte Kristian Hlynsson na een blessure zijn rentree. Hij deed één helft mee.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
19 uur geleden