De Graafschap tweede na zege op FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is door een zege op FC Dordrecht geklommen naar een voorlopige tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Jan Vreman won in Doetinchem met 4-1.
Tristan van Gilst was de grote man bij De Graafschap. Hij opende de score in de 8e minuut op aangeven van Ibrahim El Kadiri. Na de gelijkmaker van Daniël van Vianen na een half uur, zorgde Van Gilst drie minuten later met een schot in de verre hoek ook voor de tweede treffer van de thuisploeg. Mimoun Mahi benutte in de tweede helft nog een strafschop. Philip Brittijn bepaalde met de vierde treffer in de extra tijd de eindstand.
De Graafschap heeft 25 punten uit dertien wedstrijden. Dat zijn er 2 minder dan koploper Helmond Sport en 1 meer dan FC Den Bosch. Helmond Sport speelt zondag nog tegen nummer 4 Excelsior. Den Bosch ontvangt zaterdag Roda JC.
Cambuur
SC Cambuur knokte zich bij Jong AZ terug van een achterstand en won met 3-2. Matthias Nartey opende de score voor de Friezen, die daarna op achterstand kwamen door treffers van Ro-Zangelo Daal (strafschop) en Julian Oerip. Remco Balk en Tyrique Mercera bezorgden de ploeg van coach Henk de Jong alsnog de zege, waardoor Cambuur op 19 punten komt.
ADO Den Haag won met 4-0 bij FC Eindhoven. Dano Lourens maakte de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Dyon Dorenbosch ook de derde treffer. Matteo Waem scoorde nog na de rust. ADO staat door de zege op 18 punten.
VVV-Venlo boekte zijn derde seizoenszege bij Jong Ajax. Konstantinos Doumtsios maakte het enige doelpunt. Bij Ajax maakte Kristian Hlynsson na een blessure zijn rentree. Hij deed één helft mee.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden