De Graafschap start competitie met nederlaag tegen Roda
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is teleurstellend aan het nieuwe seizoen in de eerste divisie begonnen. De Doetinchemmers gingen voor eigen publiek onderuit tegen Roda JC: 0-3.
Giovanni Korte was in de slotfase van de eerste helft dichtbij een doelpunt voor De Graafschap. Zijn omhaal belandde tegen de paal.
Roda had na rust meer succes. Denzel Jubitana passeerde in de 48e minuut doelman Hidde Jurjus van dichtbij: 0-1. In de 56e minuut was de Belgische middenvelder opnieuw trefzeker. De Duitser Patrick Pflücke zorgde in de slotfase voor het derde doelpunt.
Het was de eerste wedstrijd voor Reinier Robbemond als hoofdtrainer van De Graafschap. De oud-speler van onder meer AZ is de opvolger van Mike Snoei, die werd ontslagen nadat De Graafschap er niet in was geslaagd te promoveren. De club uit de Achterhoek liet in de slotfase van de competitie meerdere kansen op rechtstreekse promotie liggen. In de play-offs was vervolgens Roda JC te sterk (2-3).
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.
45 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.
45 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om de rode kaart van international Jarrell Quansah op te schorten, zodat hij mee kan doen tegen Noorwegen in de kwartfinale van het WK. Ze vinden dat de Engelse verdediger, die rood kreeg in de wedstrijd tegen Mexico, dezelfde behandeling verdient als de Amerikaan Folarin Balogun.
45 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
7 uur geleden