De Graafschap start competitie met nederlaag tegen Roda
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is teleurstellend aan het nieuwe seizoen in de eerste divisie begonnen. De Doetinchemmers gingen voor eigen publiek onderuit tegen Roda JC: 0-3.
Giovanni Korte was in de slotfase van de eerste helft dichtbij een doelpunt voor De Graafschap. Zijn omhaal belandde tegen de paal.
Roda had na rust meer succes. Denzel Jubitana passeerde in de 48e minuut doelman Hidde Jurjus van dichtbij: 0-1. In de 56e minuut was de Belgische middenvelder opnieuw trefzeker. De Duitser Patrick Pflücke zorgde in de slotfase voor het derde doelpunt.
Het was de eerste wedstrijd voor Reinier Robbemond als hoofdtrainer van De Graafschap. De oud-speler van onder meer AZ is de opvolger van Mike Snoei, die werd ontslagen nadat De Graafschap er niet in was geslaagd te promoveren. De club uit de Achterhoek liet in de slotfase van de competitie meerdere kansen op rechtstreekse promotie liggen. In de play-offs was vervolgens Roda JC te sterk (2-3).
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
46 minuten geledenALMELO (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kiest voor Marisa Olislagers en Daniëlle van de Donk bij de voetbalsters van Oranje in het WK-kwalificatieduel met Polen. De 25-jarige Olislagers vervangt Janou Levels als linksback, 173-voudig international Van de Donk komt in de ploeg voor aanvallende middenveldster Ella Peddemors. De aftrap is om 21.00 uur in Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro Martínez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.
7 uur geledenPUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.
13 uur geleden