De Graafschap start competitie met nederlaag tegen Roda
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is teleurstellend aan het nieuwe seizoen in de eerste divisie begonnen. De Doetinchemmers gingen voor eigen publiek onderuit tegen Roda JC: 0-3.
Giovanni Korte was in de slotfase van de eerste helft dichtbij een doelpunt voor De Graafschap. Zijn omhaal belandde tegen de paal.
Roda had na rust meer succes. Denzel Jubitana passeerde in de 48e minuut doelman Hidde Jurjus van dichtbij: 0-1. In de 56e minuut was de Belgische middenvelder opnieuw trefzeker. De Duitser Patrick Pflücke zorgde in de slotfase voor het derde doelpunt.
Het was de eerste wedstrijd voor Reinier Robbemond als hoofdtrainer van De Graafschap. De oud-speler van onder meer AZ is de opvolger van Mike Snoei, die werd ontslagen nadat De Graafschap er niet in was geslaagd te promoveren. De club uit de Achterhoek liet in de slotfase van de competitie meerdere kansen op rechtstreekse promotie liggen. In de play-offs was vervolgens Roda JC te sterk (2-3).
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
29 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden