
De Graafschap rolt Jong AZ op en pakt periodetitel
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft vrijdag in de eerste divisie de derde periodetitel gepakt. De formatie van coach Mike Snoei won op overtuigende wijze van Jong AZ, nota bene de enige die de Doetinchemmers dit seizoen in de competitie had verslagen. Op de Vijverberg werd het 5-1.
Halverwege was het al 4-0 voor de Doetinchemmers. Ralf Seuntjens kopte de 1-0 binnen en daarna was er geen houden meer aan. Door Daryl van Mieghem, Branco van den Boomen en Javier Vet was de wedstrijd na veertig minuten beslist. Opnieuw Seuntjens (strafschop) zorgde na de hervatting voor nummer 5, waarna Thijs Oosting het Alkmaarse doelpunt voor zijn rekening nam.
Volendam en NAC zijn al in het bezit van een periodetitel.
Concurrenten
Cambuur Leeuwarden houdt aan kop wel 4 punten voorsprong op de Graafschap. De Friezen wonnen thuis van Jong PSV, 4-2. Michal Sadílek, normaliter eerste elftalspeler bij PSV, maakte na maanden blessureleed zijn rentree en speelde meteen het hele duel. Robert Mühren maakte er deze keer twee voor Cambuur, waarvan één uit een strafschop. Michael Breij en Jamie Jacobs scoorden eveneens. Het Engelse talent Noni Madueke en Yorbe Vertessen waren trefzeker voor de Eindhovenaren.
Jong Ajax bleef derde, met 2 punten voorsprong op Volendam. Beide clubs speelden met 2-2 gelijk, Ajax tegen Telstar en Volendam tegen Go Ahead Eagles. Het laaggeklasseerde Roda JC haalde in Kerkrade uit tegen FC Dordrecht, 5-0.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - FC Utrecht treft FC Servette uit Genève, als de club zich plaatst voor de derde voorronde van de Europa League. De ploeg van coach Ron Jans verdedigt donderdag een voorsprong van 3-1 uit de eerste wedstrijd tegen FC Sheriff uit Moldavië.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato vertrekt van Ajax naar Chelsea. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over een transfersom van ruim 40 miljoen euro. Volgens verschillende media kan dat bedrag nog oplopen door verschillende bonussen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de zogenoemde Lichtstadderby tegen stadgenoot FC Eindhoven gewonnen. Net als een jaar eerder eindigde de traditionele oefenwedstrijd tussen de landskampioen van de Eredivisie en de club uit de eerste divisie in 3-2.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).
10 uur geleden