De Graafschap ontslaat trainer Snoei
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft trainer Mike Snoei ontslagen. De club uit Doetinchem slaagde er onlangs net niet in promotie naar de Eredivisie te bewerkstelligen. "Na twee intensieve jaren en het niet behalen van de doelstelling, te weten promotie naar de Eredivisie, is er niet genoeg draagvlak voor een derde seizoen eerste divisie met Snoei", meldt de club.
De Graafschap speelde tijdens de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie met 0-0 gelijk tegen Helmond Sport, waardoor directe promotie werd misgelopen. Een paar dagen eerder bleef de ploeg van Snoei tegen Jong Ajax, eveneens een duel waarin promotie veiliggesteld kon worden, steken op 1-1. In de play-offs, waartoe De Graafschap vanwege het mislopen van de directe promotie was veroordeeld, was Roda JC afgelopen weekend te sterk.
"We hebben tot het einde geknokt op zoek naar dat ultieme doel. Een geweldig woord van dank aan de supporters van De Graafschap. Ondanks alle coronabeperkingen bleven zij de club tot de laatste seconde steunen met imposante acties. Het doet mij dan ook pijn dat wij samen één doelpunt tekort kwamen voor de zo gewilde promotie", aldus Snoei.
De 57-jarige Snoei was twee seizoenen werkzaam bij De Graafschap. "Wij hebben Mike leren kennen als een keiharde werker, die een groep lang scherp weet te houden en die tot de laatste minuut heeft gevochten voor promotie. Er is twijfel of deze manier van werken drie seizoenen in de Keuken Kampioen Divisie vol te houden is", zei manager voetbalzaken Peter Hofstede.
Snoei werkte in Nederland ook bij Vitesse, Sparta, Go Ahead Eagles en Telstar.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
23 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
9 uur geleden