De Graafschap ontslaat trainer Snoei
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft trainer Mike Snoei ontslagen. De club uit Doetinchem slaagde er onlangs net niet in promotie naar de Eredivisie te bewerkstelligen. "Na twee intensieve jaren en het niet behalen van de doelstelling, te weten promotie naar de Eredivisie, is er niet genoeg draagvlak voor een derde seizoen eerste divisie met Snoei", meldt de club.
De Graafschap speelde tijdens de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie met 0-0 gelijk tegen Helmond Sport, waardoor directe promotie werd misgelopen. Een paar dagen eerder bleef de ploeg van Snoei tegen Jong Ajax, eveneens een duel waarin promotie veiliggesteld kon worden, steken op 1-1. In de play-offs, waartoe De Graafschap vanwege het mislopen van de directe promotie was veroordeeld, was Roda JC afgelopen weekend te sterk.
"We hebben tot het einde geknokt op zoek naar dat ultieme doel. Een geweldig woord van dank aan de supporters van De Graafschap. Ondanks alle coronabeperkingen bleven zij de club tot de laatste seconde steunen met imposante acties. Het doet mij dan ook pijn dat wij samen één doelpunt tekort kwamen voor de zo gewilde promotie", aldus Snoei.
De 57-jarige Snoei was twee seizoenen werkzaam bij De Graafschap. "Wij hebben Mike leren kennen als een keiharde werker, die een groep lang scherp weet te houden en die tot de laatste minuut heeft gevochten voor promotie. Er is twijfel of deze manier van werken drie seizoenen in de Keuken Kampioen Divisie vol te houden is", zei manager voetbalzaken Peter Hofstede.
Snoei werkte in Nederland ook bij Vitesse, Sparta, Go Ahead Eagles en Telstar.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in de Spaanse voetbalcompetitie hersteld van de thuisnederlaag tegen rivaal Real Madrid van zondag (1-2). De Catalanen lieten Deportivo Alavés kansloos: 6-1. Bij rust leidde Barcelona al met 4-0.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ in de Eredivisie gewonnen (1-0). De club maakte met een zwaarbevochten zege een einde aan een serie van elf duels zonder overwinning op de concurrent uit Alkmaar.
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Stadgenoot AC Milan won met 3-1 in San Siro. Internazionale is dinsdag de komende tegenstander van Feyenoord in het hoofdtoernooi van de Champions League.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft met een doelpunt bijgedragen aan de overwinning van Tottenham Hotspur op Crystal Palace in de Premier League. Het werd 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn goede reeks voortgezet met een kleine zege op NEC. Het werd 1-0 in het Abe Lenstra-stadion. Dylan Vente was halverwege de tweede helft de maker van het doelpunt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Feyenoord. De regerend landskampioen liet hekkensluiter Willem II in het Philips Stadion met 7-0 kansloos. Trainer Jurgen Streppel zat sinds zijn aanstelling van woensdag voor het eerst op de bank bij Willem II.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De topper in de Bundesliga tussen Bayern München en Borussia Dortmund heeft geen winnaar opgeleverd. De ontmoeting in München tussen de twee koplopers eindigde in 2-2.
2 uur geleden