De Graafschap ontslaat trainer Snoei
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft trainer Mike Snoei ontslagen. De club uit Doetinchem slaagde er onlangs net niet in promotie naar de Eredivisie te bewerkstelligen. "Na twee intensieve jaren en het niet behalen van de doelstelling, te weten promotie naar de Eredivisie, is er niet genoeg draagvlak voor een derde seizoen eerste divisie met Snoei", meldt de club.
De Graafschap speelde tijdens de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie met 0-0 gelijk tegen Helmond Sport, waardoor directe promotie werd misgelopen. Een paar dagen eerder bleef de ploeg van Snoei tegen Jong Ajax, eveneens een duel waarin promotie veiliggesteld kon worden, steken op 1-1. In de play-offs, waartoe De Graafschap vanwege het mislopen van de directe promotie was veroordeeld, was Roda JC afgelopen weekend te sterk.
"We hebben tot het einde geknokt op zoek naar dat ultieme doel. Een geweldig woord van dank aan de supporters van De Graafschap. Ondanks alle coronabeperkingen bleven zij de club tot de laatste seconde steunen met imposante acties. Het doet mij dan ook pijn dat wij samen één doelpunt tekort kwamen voor de zo gewilde promotie", aldus Snoei.
De 57-jarige Snoei was twee seizoenen werkzaam bij De Graafschap. "Wij hebben Mike leren kennen als een keiharde werker, die een groep lang scherp weet te houden en die tot de laatste minuut heeft gevochten voor promotie. Er is twijfel of deze manier van werken drie seizoenen in de Keuken Kampioen Divisie vol te houden is", zei manager voetbalzaken Peter Hofstede.
Snoei werkte in Nederland ook bij Vitesse, Sparta, Go Ahead Eagles en Telstar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Britse voetballer Jordan Henderson vervolgt zijn carrière bij Chelsea. De oud-Ajacied heeft in Londen een contract voor twee jaar getekend, meldt de club.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
7 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
23 uur geleden