De Graafschap lijdt in strijd om promotie kostbaar puntenverlies
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Jong AZ te winnen. De Doetinchemmers kwamen op De Vijverberg niet verder dan 1-1. Voor De Graafschap en trainer Mike Snoei, die afgelopen week zijn contract verlengde, zijn dat 2 kostbare punten in de strijd om promotie.
De Graafschap hoopte dit weekeinde juist een belangrijke slag te slaan. Concurrenten Almere City FC en SC Cambuur nemen het zondag tegen elkaar op. De Graafschap blijft nu tweede met 57 punten uit 26 duels. Koploper Cambuur heeft 60 punten en speelde tot dusverre 25 keer. Nummer 3 Almere kwam 24 keer in actie en verzamelde 53 punten. De nummers 1 en 2 promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Daryl van Mieghem opende in de 43e minuut de score voor De Graafschap. Tijs Velthuis maakte in de 79e minuut gelijk voor de Alkmaarders.
FC Den Bosch deed door een zege van 3-0 op Jong FC Utrecht de laatste plaats over aan FC Dordrecht. Nummer 6 NEC won bij nummer 7 Roda JC Kerkrade: 1-3. Roda had de laatste vijf wedstrijden in de competitie allemaal gewonnen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
15 uur geleden