De Graafschap lijdt in strijd om promotie kostbaar puntenverlies
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Jong AZ te winnen. De Doetinchemmers kwamen op De Vijverberg niet verder dan 1-1. Voor De Graafschap en trainer Mike Snoei, die afgelopen week zijn contract verlengde, zijn dat 2 kostbare punten in de strijd om promotie.
De Graafschap hoopte dit weekeinde juist een belangrijke slag te slaan. Concurrenten Almere City FC en SC Cambuur nemen het zondag tegen elkaar op. De Graafschap blijft nu tweede met 57 punten uit 26 duels. Koploper Cambuur heeft 60 punten en speelde tot dusverre 25 keer. Nummer 3 Almere kwam 24 keer in actie en verzamelde 53 punten. De nummers 1 en 2 promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Daryl van Mieghem opende in de 43e minuut de score voor De Graafschap. Tijs Velthuis maakte in de 79e minuut gelijk voor de Alkmaarders.
FC Den Bosch deed door een zege van 3-0 op Jong FC Utrecht de laatste plaats over aan FC Dordrecht. Nummer 6 NEC won bij nummer 7 Roda JC Kerkrade: 1-3. Roda had de laatste vijf wedstrijden in de competitie allemaal gewonnen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
3 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
10 uur geleden