De Graafschap legt ruim honderd fans stadionverbod op
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap legt ruim honderd supporters een stadionverbod op van twee maanden. Dat meldt de club uit Doetinchem op zijn website. De bewuste fans staken bij een sfeeractie voor de wedstrijd tegen SC Cambuur op 13 december vuurwerk af. Het afsteken van de fakkels zorgde voor een enorme rookontwikkeling en leidde ertoe dat er een minuut of tien geen zicht was op het veld.
Veel andere supporters van de club uit de eerste divisie keurden het afsteken van het vuurwerk af, ook omdat het gebeurde tijdens het moment dat de club drie afscheidnemende bestuurders bedankte voor hun verdiensten. Tientallen fans meldden zich met klachten bij de club, die vervolgens in gesprek is gegaan met diverse supportersgroepen. Uitkomst van de gesprekken is het stadionverbod. "Wij beseffen dat dit een pittige straf is en hopen dat hiermee een verdere collectieve straf uitblijft", aldus De Graafschap.
De club wijst erop dat de aanklager betaald voetbal ook een onderzoek is begonnen naar de gebeurtenissen rond het duel en daar kan mogelijk ook een straf uit voortvloeien.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
22 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden