De Graafschap komt niet verder dan gelijkspel tegen FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd om in punten gelijk te komen met Roda JC en FC Emmen, respectievelijk de nummer 2 en 3 in de competitie. In Doetinchem kwam de ploeg van trainer Jan Vreman niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen FC Dordrecht.
De Graafschap staat op de vijfde plaats met 30 punten uit zeventien wedstrijden. Dordrecht, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, maar wel negen keer gelijkspeelde, heeft 27 punten en zakt door de 0-5-zege van NAC Breda bij Jong PSV naar de achtste plaats.
Na de 0-1 van Ilias Sebaoui, na het omspelen van De Graafschap-keeper Mees Bakker, kreeg de thuisploeg mogelijkheden voor de gelijkmaker. Devin Haen en Simon Colyn lieten dit na, maar kort na rust was Basar Önal met een schot in de verre hoek wel succesvol.
Afgehaakt voor periodetitel
Dordrecht was in de persoon van Mathis Suray dicht bij een nieuwe voorsprong. Aan de andere kant miste de net ingevallen David Flakus Bosilj een opgelegde kans. Ook in de slotfase bleven meer doelpunten uit.
De Graafschap haakte door het gelijkspel vrijwel zeker af in de strijd om de tweede periodetitel. Willem II, ook koploper in de eerste divisie, kan vrijdag bij winst op ADO Den Haag een feestje vieren.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
4 uur geleden