De Graafschap komt niet verder dan gelijkspel tegen FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd om in punten gelijk te komen met Roda JC en FC Emmen, respectievelijk de nummer 2 en 3 in de competitie. In Doetinchem kwam de ploeg van trainer Jan Vreman niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen FC Dordrecht.
De Graafschap staat op de vijfde plaats met 30 punten uit zeventien wedstrijden. Dordrecht, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, maar wel negen keer gelijkspeelde, heeft 27 punten en zakt door de 0-5-zege van NAC Breda bij Jong PSV naar de achtste plaats.
Na de 0-1 van Ilias Sebaoui, na het omspelen van De Graafschap-keeper Mees Bakker, kreeg de thuisploeg mogelijkheden voor de gelijkmaker. Devin Haen en Simon Colyn lieten dit na, maar kort na rust was Basar Önal met een schot in de verre hoek wel succesvol.
Afgehaakt voor periodetitel
Dordrecht was in de persoon van Mathis Suray dicht bij een nieuwe voorsprong. Aan de andere kant miste de net ingevallen David Flakus Bosilj een opgelegde kans. Ook in de slotfase bleven meer doelpunten uit.
De Graafschap haakte door het gelijkspel vrijwel zeker af in de strijd om de tweede periodetitel. Willem II, ook koploper in de eerste divisie, kan vrijdag bij winst op ADO Den Haag een feestje vieren.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
13 uur geleden