De Graafschap komt niet verder dan gelijkspel tegen FC Dordrecht
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd om in punten gelijk te komen met Roda JC en FC Emmen, respectievelijk de nummer 2 en 3 in de competitie. In Doetinchem kwam de ploeg van trainer Jan Vreman niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen FC Dordrecht.
De Graafschap staat op de vijfde plaats met 30 punten uit zeventien wedstrijden. Dordrecht, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, maar wel negen keer gelijkspeelde, heeft 27 punten en zakt door de 0-5-zege van NAC Breda bij Jong PSV naar de achtste plaats.
Na de 0-1 van Ilias Sebaoui, na het omspelen van De Graafschap-keeper Mees Bakker, kreeg de thuisploeg mogelijkheden voor de gelijkmaker. Devin Haen en Simon Colyn lieten dit na, maar kort na rust was Basar Önal met een schot in de verre hoek wel succesvol.
Afgehaakt voor periodetitel
Dordrecht was in de persoon van Mathis Suray dicht bij een nieuwe voorsprong. Aan de andere kant miste de net ingevallen David Flakus Bosilj een opgelegde kans. Ook in de slotfase bleven meer doelpunten uit.
De Graafschap haakte door het gelijkspel vrijwel zeker af in de strijd om de tweede periodetitel. Willem II, ook koploper in de eerste divisie, kan vrijdag bij winst op ADO Den Haag een feestje vieren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden