De Graafschap kan periodetitel nog niet veiligstellen
DORDRECHT (ANP) - De Graafschap heeft zich in de eerste divisie nog niet weten te verzekeren van een periodetitel. De koploper in de derde periode ging niet in de fout in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht (1-2), maar achtervolger Cambuur won eveneens, met 2-0 van Roda JC.
De Graafschap kwam na 20 minuten op achterstand omdat Robin Polley schitterend, van afstand, raak schoot. Een kwartier later hadden de Doetinchemmers al een voorsprong te pakken na doelpunten van Javier Vet en Daryl van Mieghem. Dat bleek voldoende voor de vijftiende zege van het seizoen, ondanks dat de bezoekers vanaf de 70e minuut met een man minder speelden na een rode kaart voor Mohamed Hamdaoui.
Cambuur boekte ten koste van Roda JC al de vijfde zege op een rij en blijft de ranglijst aanvoeren. Robert Mühren zette Cambuur met zijn 22e van het seizoen op 1-0 en kort na rust bepaalde Michael Breij al de eindstand. De Friezen houden een voorsprong van vier punten op De Graafschap. Nummer 3 Jong Ajax won met 2-0 bij Helmond Sport.
Tien doelpunten
Volgende week kan De Graafschap in de thuiswedstrijd tegen Jong AZ de periodetitel veroveren.
In het duel tussen Excelsior en FC Den Bosch vielen maar liefst tien doelpunten te noteren. Het werd uiteindelijk 6-4. Na een uur leidde Den Bosch nog met 3-2, maar na de rode kaart voor Jordy van der Winden ging het mis.
De eerdere wedstrijd tussen de twee clubs, in het stadion van de Brabanders, werd ontsierd door racistische spreekkoren aan het adres van Ahmad Mendes Moreira. De aanvaller van Excelsior maakte nu de 5-4.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden