De Graafschap kan periodetitel nog niet veiligstellen
DORDRECHT (ANP) - De Graafschap heeft zich in de eerste divisie nog niet weten te verzekeren van een periodetitel. De koploper in de derde periode ging niet in de fout in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht (1-2), maar achtervolger Cambuur won eveneens, met 2-0 van Roda JC.
De Graafschap kwam na 20 minuten op achterstand omdat Robin Polley schitterend, van afstand, raak schoot. Een kwartier later hadden de Doetinchemmers al een voorsprong te pakken na doelpunten van Javier Vet en Daryl van Mieghem. Dat bleek voldoende voor de vijftiende zege van het seizoen, ondanks dat de bezoekers vanaf de 70e minuut met een man minder speelden na een rode kaart voor Mohamed Hamdaoui.
Cambuur boekte ten koste van Roda JC al de vijfde zege op een rij en blijft de ranglijst aanvoeren. Robert Mühren zette Cambuur met zijn 22e van het seizoen op 1-0 en kort na rust bepaalde Michael Breij al de eindstand. De Friezen houden een voorsprong van vier punten op De Graafschap. Nummer 3 Jong Ajax won met 2-0 bij Helmond Sport.
Tien doelpunten
Volgende week kan De Graafschap in de thuiswedstrijd tegen Jong AZ de periodetitel veroveren.
In het duel tussen Excelsior en FC Den Bosch vielen maar liefst tien doelpunten te noteren. Het werd uiteindelijk 6-4. Na een uur leidde Den Bosch nog met 3-2, maar na de rode kaart voor Jordy van der Winden ging het mis.
De eerdere wedstrijd tussen de twee clubs, in het stadion van de Brabanders, werd ontsierd door racistische spreekkoren aan het adres van Ahmad Mendes Moreira. De aanvaller van Excelsior maakte nu de 5-4.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
24 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geleden