
De Graafschap herstelt zich met zege op Telstar
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft zich in de Keuken Kampioen Divisie hersteld van de nederlaag vorige week tegen concurrent Almere City. De ploeg van coach Mike Snoei won in eigen huis met 2-0 van Telstar. Door de zege staan de Doetinchemmers derde met 38 punten. Koploper SC Cambuur, dat later vrijdag in actie komt, heeft 46 punten.
Joey Konings opende op aangeven van Julian Lelieveld in de 15e minuut de score voor De Graafschap. Nog voor rust werd het 2-0. Ralf Seuntjens rondde een lange aanval af met een schot in de verre hoek. In de tweede helft zag de thuisploeg de voorsprong nauwelijks meer in gevaar komen. Invaller Camiel Neghli miste in de slotfase een grote kans op de derde treffer voor De Graafschap.
NEC, de nummer 5 in de Keuken Kampioen Divisie, won in eigen huis met 3-2 van Excelsior. De Nijmegenaren van coach Rogier Meijer komen daardoor op 34 punten.
Spelverloop
De thuisploeg begon niet goed. Excelsior kwam in de eerste helft op 2-0 via Joël Zwarts en Mitchell van Rooijen. De Nijmegenaren deden na de rust wat terug met een intikker van Jonathan Okita. Nadat Excelsior met tien man kwam te staan na de rode kaart voor Brandon Ormonde-Ottewill, zorgde Souffian el Karouani uit een vrije trap voor de gelijkmaker. NEC kreeg in de slotfase een strafschop na een overtreding van Sander Fischer op Okita. Jordy Bruijn schoot de thuisploeg naar 3-2.
Jong Utrecht won bij MVV Maastricht (0-2). Odysseus Velanas en Jeredy Hilterman zorgden voor de treffers in de ploeg van coach Ab Plugboer.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Brian Priske gaat weer als trainer aan de slag bij Sparta Praag. Dat meldt de Tsjechische club op de website. Priske begon het afgelopen seizoen als coach van Feyenoord. De 48-jarige Deen werd door de wisselvallige prestaties in Rotterdam in februari ontslagen. Na een korte interim-periode met Pascal Bosschaart werd nog diezelfde maand Robin van Persie gepresenteerd als opvolger van Priske.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.
10 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Luciano Spalletti, die die functie sinds september 2023 vervult, zit maandag in het WK-kwalificatieduel met Moldavië voor het laatst op de bank. Dat bevestigde de 66-jarige trainer tijdens een persconferentie.
12 uur geledenHELSINKI (ANP) - Memphis Depay is naar eigen zeggen niet zo bezig met de titel van topscorer aller tijden van Oranje. Maar dinsdagavond tegen Malta kan het zomaar gebeuren. Twee treffers in Groningen volstaan om Robin van Persie te evenaren, die met vijftig doelpunten nog steeds de productiefste international van Nederland is. "Het zou kunnen", zei de spits van Corinthians na een uitzege op Finland (0-2) in de WK-kwalificatie. "Scoren voor Oranje is altijd leuk."
20 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea met meer quotes Koeman
1 dag geleden