De Graafschap en FC Emmen verliezen van amateurs in beker
VEENENDAAL (ANP) - De amateurs van GVVV hebben profclub De Graafschap uitgeschakeld in de eerste ronde van de KNVB-beker. De tweededivisionist versloeg de middenmoter van de Keuken Kampioen Divisie op het eigen Sportpark Panhuis in een spectaculair duel met 4-2.
GVVV stond na zes minuten al met 2-0 voor, na doelpunten van Justin Spies en Arwin van Soest. Dimitrios Theodoridis deed wat terug namens De Graafschap, maar Quincy Veenhof en Spies zetten de thuisploeg op 4-1. Jevon Simons verkleinde uit een strafschop de achterstand, 4-2.
Ook FC Emmen ging onderuit tegen een amateurclub. De club uit Drenthe verloor met 1-0 van derdedivisionist Hoogeveen. Sander Egbers benutte in de 22e minuut een penalty namens de thuisploeg.
PEC Zwolle boekte een 4-1-zege bij Helmond Sport. De thuisploeg kwam nog wel op voorsprong, maar Kaj de Rooij, Shola Shoretire en Thijs Oosting, die twee keer scoorde, bezorgden PEC Zwolle de winst. Roda JC was met 5-1 te sterk voor Capelle en Almere City won met 2-0 bij Sparta Nijkerk.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
29 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
14 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
21 uur geleden