De Goudse sluit ook akkoord met gedupeerden woekerpolis
GOUDA (ANP) - Verzekeraar De Goudse heeft een definitief akkoord bereikt om klanten te compenseren die een woekerpolis hebben aangeschaft in het verleden. Met de regeling is een bedrag van ongeveer 12,5 miljoen euro gemoeid.
De verzekeraar heeft hierover een akkoord gesloten met de Consumentenbond, ConsumentenClaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces en Wakkerpolis. Het gaat om een regeling voor klanten met een individuele beleggingsverzekering bij De Goudse die zich hebben aangesloten bij een van de belangenorganisaties.
Sinds 1993 werden in Nederland zeven miljoen woekerpolissen verkocht met een totale waarde van 100 miljard euro. In 2006 constateerde de Autoriteit Financiële Markten (AFM) dat er veel mis was met de beleggingsverzekeringen. Ze bleken niet alleen te duur maar ook veel te ingewikkeld.
"De Goudse ziet deze regeling als haar antwoord op de vragen die in de markt leven rond sommige beleggingsverzekeringen", aldus de verzekeraar, die de regeling daarmee ziet als "de definitieve afsluiting van dit dossier". Verzekeraars Reaal, Allianz, ASR, NN en Achmea zijn eerder al akkoord gegaan met een schikking.
Schrijnende gevallen
In het akkoord is ook vastgelegd dat de claimorganisaties geen juridische procedures starten tegen De Goudse. Sinds februari vorig jaar kunnen klanten zich al niet meer aansluiten bij een van de belangenorganisaties.
De Consumentenbond meldt nog dat de praktische uitvoering van de regeling de komende maanden verder wordt uitgewerkt. Daarna ontvangen gedupeerden bericht over wat de regeling voor hen persoonlijk betekent. De Goudse reserveert buiten de regeling om extra geld voor schrijnende gevallen. Klanten die niet zijn aangesloten bij een van de belangenorganisaties en niet eerder compensatie hebben ontvangen, kunnen hier onder bepaalde voorwaarden voor in aanmerking komen, weet de Consumentenbond.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
9 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
16 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
17 uur geleden