De Goede en Welten terug in hockeyselectie voor start Pro League
UTRECHT (ANP) - De hockeysters Eva de Goede en Lidewij Welten sluiten weer aan bij de Nederlandse selectie. De twee routiniers, die afgelopen zomer in Tokio hun derde olympische titel veroverden met Oranje, zitten in de selectie van achttien speelsters die bondscoach Alyson Annan formeerde voor de start van de Pro League. De hockeysters nemen het volgende week woensdag in het Wagener-stadion op tegen België.
Annan gaf alle internationals die in Tokio waren de afgelopen weken vrij. Ze trainde twee dagen per week met een groep van zogeheten 'potentials', oftewel speelsters die de potentiële kwaliteiten hebben om in Oranje te kunnen spelen. De bondscoach, die achter Sjoerd Marijne als tweede eindigde in de verkiezing van beste coach van een vrouwenploeg dit jaar, heeft voor de eerste wedstrijd in de Pro League een selectie gemaakt die bestaat uit een mix van 'potentials' en olympiërs.
Naast de routiniers De Goede (32) en Welten (31) keren ook onder anderen Margot van Geffen, Marloes Keetels, Pien Sanders en Laura Nunnink terug in de Nederlandse selectie. Caia van Maasakker, Lauren Stam en Malou Pheninckx zijn gestopt.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
5 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
10 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden