Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Goede en Welten terug in hockeyselectie voor start Pro League

De Goede en Welten terug in hockeyselectie voor start Pro League

UTRECHT (ANP) - De hockeysters Eva de Goede en Lidewij Welten sluiten weer aan bij de Nederlandse selectie. De twee routiniers, die afgelopen zomer in Tokio hun derde olympische titel veroverden met Oranje, zitten in de selectie van achttien speelsters die bondscoach Alyson Annan formeerde voor de start van de Pro League. De hockeysters nemen het volgende week woensdag in het Wagener-stadion op tegen België.

Annan gaf alle internationals die in Tokio waren de afgelopen weken vrij. Ze trainde twee dagen per week met een groep van zogeheten 'potentials', oftewel speelsters die de potentiële kwaliteiten hebben om in Oranje te kunnen spelen. De bondscoach, die achter Sjoerd Marijne als tweede eindigde in de verkiezing van beste coach van een vrouwenploeg dit jaar, heeft voor de eerste wedstrijd in de Pro League een selectie gemaakt die bestaat uit een mix van 'potentials' en olympiërs.

Naast de routiniers De Goede (32) en Welten (31) keren ook onder anderen Margot van Geffen, Marloes Keetels, Pien Sanders en Laura Nunnink terug in de Nederlandse selectie. Caia van Maasakker, Lauren Stam en Malou Pheninckx zijn gestopt.

Meer uit Sport

LA Lakers verkocht voor recordbedrag van 10 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Los Angeles Lakers worden verkocht in een recorddeal van 10 miljard dollar (8,7 miljard euro), meldt ESPN woensdag. Daarmee wordt de NBA-ploeg het hoogst gewaardeerde sportteam in de Amerikaanse geschiedenis. De familie Buss draagt haar meerderheidsbelang over aan miljardair Mark Walter, die al mede-eigenaar is.

1 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree in Grote Prijs van Italië

FLORENCE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is fit genoeg om komend weekend zijn rentree te maken bij de Grote Prijs van Italië. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo, dat op het circuit van Mugello met Veijer en zijn Turkse teamgenoot Deniz Öncü zal starten in de Moto2.

10 uur geleden
Almeida pakt tijd terug met zege in vierde etappe in Zwitserland

PIURO (ANP) - João Almeida heeft de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates kwam na 193,2 kilometer na een lange solo als eerste over de streep in Piuro. De Brit Oscar Onley werd op 40 seconden tweede en Ben O'Connor uit Australië werd derde.

11 uur geleden
Topsport blijkt monocultuur: alle sporters lijken op elkaar

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse topsport kent een homogene cultuur. Het maakt niet uit in welke tak van sport, de gemiddelde topsporter is iemand met weinig angst, die tegen een stootje kan en zelf problemen oplost. Dat komt naar voren uit het omvangrijke onderzoek van Verinorm naar de topsportcultuur in Nederland.

15 uur geleden
Judoka Catharina strandt in tweede ronde van WK

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Simeon Catharina is in de tweede ronde van de WK uitgeschakeld. Hij moest in de klasse tot 100 kilogram zijn meerdere erkennen in de Rus Matvey Kanikovskiy, die vorig jaar de Europese titel veroverde.

15 uur geleden
Judoka Steenhuis snel uitgeschakeld op WK

BOEDAPEST (ANP) - Voor Guusje Steenhuis zijn de WK in Boedapest op een teleurstelling uitgelopen. De judoka liep in haar eerste wedstrijd tegen Anna Monta Olek in de klasse tot 78 kilogram een blessure op en kon de Duitse vervolgens onvoldoende partij bieden. Steenhuis maakte de wedstrijd wel af, maar greep een aantal keren naar haar pijnlijke schouder. Ze verloor met een waza-ari.

16 uur geleden
Kwart Nederlandse topsporters ervaart ongewenst gedrag

AMSTERDAM (ANP) - Een kwart van de Nederlandse topsporters voelt zich onveilig en maakt nog steeds grensoverschrijdend gedrag mee. "Ze hebben wat meegemaakt wat ernstig of minder ernstig is, maar wel als ongewenst gedrag wordt ervaren", zei onderzoeker Marjan Olfers bij de presentatie van het onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland.

17 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!