De Goede en Welten terug in hockeyselectie voor start Pro League
UTRECHT (ANP) - De hockeysters Eva de Goede en Lidewij Welten sluiten weer aan bij de Nederlandse selectie. De twee routiniers, die afgelopen zomer in Tokio hun derde olympische titel veroverden met Oranje, zitten in de selectie van achttien speelsters die bondscoach Alyson Annan formeerde voor de start van de Pro League. De hockeysters nemen het volgende week woensdag in het Wagener-stadion op tegen België.
Annan gaf alle internationals die in Tokio waren de afgelopen weken vrij. Ze trainde twee dagen per week met een groep van zogeheten 'potentials', oftewel speelsters die de potentiële kwaliteiten hebben om in Oranje te kunnen spelen. De bondscoach, die achter Sjoerd Marijne als tweede eindigde in de verkiezing van beste coach van een vrouwenploeg dit jaar, heeft voor de eerste wedstrijd in de Pro League een selectie gemaakt die bestaat uit een mix van 'potentials' en olympiërs.
Naast de routiniers De Goede (32) en Welten (31) keren ook onder anderen Margot van Geffen, Marloes Keetels, Pien Sanders en Laura Nunnink terug in de Nederlandse selectie. Caia van Maasakker, Lauren Stam en Malou Pheninckx zijn gestopt.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
13 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
16 uur geleden