
De Efteling leed een verlies van 14,5 miljoen euro in 2020
KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft in coronajaar 2020 een verlies gemaakt van 14,5 miljoen euro. Het attractiepark was vorig jaar in totaal veertien weken gesloten. Ook gingen veel overnachtingen in de hotels en vakantieparken van het pretpark niet door.
Volgens de Efteling was 2020 "het slechtste jaar ooit". De bedrijfsopbrengsten daalden met bijna 40 procent tot 140 miljoen euro en een deel van de 3000 medewerkers zat thuis. "Door corona moesten we stevig op de rem", zegt Efteling-directeur Fons Jurgens. "Maar we zien dat de maatregelen goed effect hebben gehad. Het bezoekersaantal dat we ondanks de sluiting hebben behaald valt uiteindelijk mee."
In totaal bezochten 2,9 miljoen mensen vorig jaar de Efteling. In 2019 waren dat er meer dan 5 miljoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.
6 uur geledenHOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.
8 uur geleden