Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Cler ervoer onveilig klimaat voor omstreden deelname WK boksen

De Cler ervoer onveilig klimaat voor omstreden deelname WK boksen

BENTHUIZEN (ANP) - Boksster Megan de Cler heeft de afgelopen jaren een onveilig sportklimaat ervaren bij de Nederlandse Boksbond (NBB). Ze heeft bij de bond melding gedaan van grensoverschrijdend gedrag, maar daar is niet voldoende mee gedaan, zegt ze in een interview met het AD. Mede om die reden besloot ze eerder deze maand op eigen initiatief mee te doen aan de WK in New Delhi, ondanks een boycot van de NBB.

Vlak voor het WK besloot De Cler met haar vader naar New Delhi af te reizen. En dat terwijl Nederland het toernooi net als veel andere toernooien boycotte, omdat de internationale federatie sinds enkele maanden weer boksers uit Rusland en Belarus onder eigen vlag laat meedoen.

"We hebben echt geprobeerd het intern te houden", zegt de moeder van De Cler tegenover het AD. De krant is in het bezit van notulen en mails waarin De Cler het onveilige sportklimaat heeft aangekaart.

Publiek geheim

In gesprek met het AD haalt De Cler gebeurtenissen van de afgelopen jaren aan, onder meer tijdens een trip naar Letland. "Het was een publiek geheim dat we moesten uitkijken voor de twee bondscoaches, die als enige begeleiders meegingen", vertelt ze. Volgens de jonge boksster misdroegen de coaches zich richting hotelpersoneel en gingen ze 's avond op stap, terwijl ze de talenten achterlieten in het hotel. "Je was bang iets te zeggen of verkeerd te doen, want je wist dat er consequenties waren voor je carrière. Ik ervoer het als erg onveilig."

Kort na de WK in India werd De Cler uit de nationale selectie gezet. Hoe nu verder? "Ik wil dat de situatie binnen de boksbond wordt aangepakt. Er heerst een angst- en zwijgcultuur. Ik sprak me steeds meer uit en werd daarvoor steeds meer gestraft. Ondanks dat ik maar één stem ben, hoop ik dat het anderen helpt om zich ook uit te spreken. Het enige wat ik ooit heb gewild, is boksen in een veilige omgeving. Dat hoort niet zo moeilijk te zijn."

Geen concreet bewijs

De boksbond zegt zich niet te herkennen in het artikel. "Er is in gesprekken die door verschillende personen binnen en buiten de boksbond - ook door NOC*NSF - met de familie De Cler zijn gevoerd, nooit concreet bewijs of voldoende onderbouwing voor grensoverschrijdend gedrag op tafel gebracht. De NBB kan zich niet vinden in het artikel, dat de situatie niet juist weergeeft. Vaststaat voor ons bijvoorbeeld dat de onwerkbare relatie tussen Megans vader en de bondscoach in haar beleving tot een onprettige en onveilige situatie heeft geleid. Oplossingen zijn dan niet eenvoudig", aldus de bond. De NBB zegt bereid te zijn met De Cler in gesprek te gaan.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

3 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

8 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

8 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

11 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

11 uur geleden