De Bruyne vreest wedstrijden met Belgisch elftal te moeten missen
ISTANBUL (ANP/BELGA) - Kevin de Bruyne vreest dat hij niet met België in actie kan komen in de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Oostenrijk (komende zaterdag) en tegen Estland (20 juni). De voetballer van Manchester City viel zaterdagavond in de finale van de Champions League al na een half uur uit met een hamstringblessure. "Ik denk niet dat er een kans is", zei de 31-jarige middenvelder op de vraag of hij speelklaar zal zijn voor de wedstrijden met het Belgisch elftal.
City veroverde in Istanbul tegen Internazionale voor het eerst de Champions League door een 1-0-zege, maar voor De Bruyne was het toch een avond met twee gezichten. Na iets meer dan een half uur spelen ging hij op het gras zitten in het Atatürk Olympic Stadium. Hij probeerde nog verder te spelen, maar al snel werd duidelijk dat dat niet meer zou lukken.
Na het laatste fluitsignaal vierde De Bruyne de overwinning desondanks uitgebreid met zijn ploeggenoten. In een interview met televisiezender VTM liet hij weten dat bondscoach Domenico Tedesco van de Belgen niet meteen op hem moet rekenen. "Er is een verschil met wat ik de vorige keren voelde toen het kleine scheurtjes waren. Nu is het echt helemaal gescheurd. Jammer, maar het is wat het is", zei De Bruyne, die toegaf de voorbije weken met "kleine scheurtjes" in de hamstrings te hebben gevoetbald.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
3 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
22 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
22 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
1 dag geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
2 dagen geleden