De Bruyne verwijt Vertonghen niets na eigen doelpunt
DÜSSELDORF (ANP) - Aanvoerder Kevin De Bruyne had na afloop van de verloren wedstrijd tegen Frankrijk geen kwaad woord over Jan Vertonghen. De oud-Ajacied was in de 85e minuut verantwoordelijk voor een eigen doelpunt, waardoor België is uitgeschakeld op het EK.
"Ik verwijt hem niets", zei De Bruyne over Vertonghen. "Het is een ongelukkige actie waarbij hij de bal wilde blokken. Jan verdient in dit land iedereen zijn respect."
De teleurstelling over de uitschakeling overheerste bij De Bruyne. "Het is heel jammer dat we naar huis moeten. We wisten op voorhand dat zij de favoriet waren en meer balbezit zouden hebben, maar wij waren ook gevaarlijk. Ze hadden hun plan aangepast aan ons, dus ze waren op hun hoede. Ons plan werkte goed, tot die ongelukkige goal viel", vertelde hij.
De Bruyne: er alles aan gedaan
De Bruyne reflecteerde ook op zijn eigen toernooiprestatie. "Ik was met een goed gevoel hierheen gekomen. De oefenwedstrijden verliepen goed en ook fysiek was ik in orde. Vandaag moest ik veel verdedigen, maar dat was geen probleem. Ik heb er alles aan gedaan om verder te geraken op dit toernooi. Je kan deze ploeg geen gebrek aan inzet verwijten."
De 33-jarige Belg wilde nog niet ingaan op vragen over zijn toekomst bij de Rode Duivels. "Ik beslis na de zomer over mijn toekomst. Het is nu nog te vroeg om te zeggen of ik stop bij de Duivels. Ik moet nu rusten, want het was een speciaal en lang seizoen voor mij. Ik moet nu even nadenken. Na de zomer neem ik een beslissing", vertelde De Bruyne.
Meer uit Voetbal
DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
14 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
18 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
18 uur geleden