De Bruyne verwijt Vertonghen niets na eigen doelpunt
DÜSSELDORF (ANP) - Aanvoerder Kevin De Bruyne had na afloop van de verloren wedstrijd tegen Frankrijk geen kwaad woord over Jan Vertonghen. De oud-Ajacied was in de 85e minuut verantwoordelijk voor een eigen doelpunt, waardoor België is uitgeschakeld op het EK.
"Ik verwijt hem niets", zei De Bruyne over Vertonghen. "Het is een ongelukkige actie waarbij hij de bal wilde blokken. Jan verdient in dit land iedereen zijn respect."
De teleurstelling over de uitschakeling overheerste bij De Bruyne. "Het is heel jammer dat we naar huis moeten. We wisten op voorhand dat zij de favoriet waren en meer balbezit zouden hebben, maar wij waren ook gevaarlijk. Ze hadden hun plan aangepast aan ons, dus ze waren op hun hoede. Ons plan werkte goed, tot die ongelukkige goal viel", vertelde hij.
De Bruyne: er alles aan gedaan
De Bruyne reflecteerde ook op zijn eigen toernooiprestatie. "Ik was met een goed gevoel hierheen gekomen. De oefenwedstrijden verliepen goed en ook fysiek was ik in orde. Vandaag moest ik veel verdedigen, maar dat was geen probleem. Ik heb er alles aan gedaan om verder te geraken op dit toernooi. Je kan deze ploeg geen gebrek aan inzet verwijten."
De 33-jarige Belg wilde nog niet ingaan op vragen over zijn toekomst bij de Rode Duivels. "Ik beslis na de zomer over mijn toekomst. Het is nu nog te vroeg om te zeggen of ik stop bij de Duivels. Ik moet nu rusten, want het was een speciaal en lang seizoen voor mij. Ik moet nu even nadenken. Na de zomer neem ik een beslissing", vertelde De Bruyne.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
52 minuten geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
16 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
17 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
19 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
19 uur geleden