De Bruyne verwijt Vertonghen niets na eigen doelpunt
DÜSSELDORF (ANP) - Aanvoerder Kevin De Bruyne had na afloop van de verloren wedstrijd tegen Frankrijk geen kwaad woord over Jan Vertonghen. De oud-Ajacied was in de 85e minuut verantwoordelijk voor een eigen doelpunt, waardoor België is uitgeschakeld op het EK.
"Ik verwijt hem niets", zei De Bruyne over Vertonghen. "Het is een ongelukkige actie waarbij hij de bal wilde blokken. Jan verdient in dit land iedereen zijn respect."
De teleurstelling over de uitschakeling overheerste bij De Bruyne. "Het is heel jammer dat we naar huis moeten. We wisten op voorhand dat zij de favoriet waren en meer balbezit zouden hebben, maar wij waren ook gevaarlijk. Ze hadden hun plan aangepast aan ons, dus ze waren op hun hoede. Ons plan werkte goed, tot die ongelukkige goal viel", vertelde hij.
De Bruyne: er alles aan gedaan
De Bruyne reflecteerde ook op zijn eigen toernooiprestatie. "Ik was met een goed gevoel hierheen gekomen. De oefenwedstrijden verliepen goed en ook fysiek was ik in orde. Vandaag moest ik veel verdedigen, maar dat was geen probleem. Ik heb er alles aan gedaan om verder te geraken op dit toernooi. Je kan deze ploeg geen gebrek aan inzet verwijten."
De 33-jarige Belg wilde nog niet ingaan op vragen over zijn toekomst bij de Rode Duivels. "Ik beslis na de zomer over mijn toekomst. Het is nu nog te vroeg om te zeggen of ik stop bij de Duivels. Ik moet nu rusten, want het was een speciaal en lang seizoen voor mij. Ik moet nu even nadenken. Na de zomer neem ik een beslissing", vertelde De Bruyne.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
5 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De Graafschap 'boycot' de uitwedstrijd met Heracles Almelo van vrijdagavond vanwege de op het laatste moment gewijzigde vervoersregeling. Dat laat de Achterhoekse club vrijdagochtend op de eigen site weten. De club neemt geen uitsupporters mee, en buiten het elftal en de stafleden ook geen officiële vertegenwoordiging.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat op dit moment niet in op vragen over de beschuldiging vanuit de FIFA van een "lastercampagne" door de UEFA. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond vrijdag weten aan het ANP. Donderdagavond berichtte persbureau Reuters over een gerechtelijk document waaruit zou blijken dat de FIFA de Europese voetbalbond beschuldigt van het voeren van een lastercampagne tegen de FIFA en haar leiderschap.
8 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
21 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
22 uur geleden